Валютани яширин тарзда олиб чиқишга уринишнинг ўз вақтида олди олинди
Тошкент вилояти божхона бошқармаси ходимлари томонидан республикамиз божхона чегаралари орқали нақд хорижий валюталарнинг ноқонуний олиб ўтилишига доир навбатдаги ҳолат фош қилинди.
Валютани яширин тарзда олиб чиқишга уринишнинг  ўз вақтида олди олинди
“Навоий” чегара божхона пости ходимлари томонидан ушбу постга “MAN” русумли автотранспорт воситасини бошқариб кириб келган фуқаро Н.Н. оғзаки сўровдан сўнг, белгиланган тартибда назоратдан ўтказилди. Натижада, шахсий кўрик жараёнида фуқаро курткасининг ички чўнтагидан ва ҳамёни ичида йўловчи божхона декларациясида ёзиб кўрсатилмаган ва оғзаки сўровда айтилмаган 9 800 АҚШ доллари ҳамда 15 200 қозоқ тенгесини яширин тарзда олиб чиқаётгани маълум бўлди.

Пресечен незаконный вывоз наличной иностранной валюты
Сотрудниками таможенного Управления по Ташкентской области было пресечено очередное правонарушение, связанное с незаконным перемещением наличной иностранной валюты через таможенную границу нашей республики.
Сотрудниками приграничного таможенного поста «Навои» был проведен таможенный контроль по отношению к гражданину Н.Н., въехавшему на территорию поста на автомашине марки “MAN”. После проведенного в обязательном порядке устного опроса, в ходе личного досмотра, во внутреннем кармане куртки, а также в кошельке гражданина были обнаружены не задекларированные и не заявленные при устном опросе 9 тысяч 800 долларов США и 15 тысяч 200 казахских тенге, которые он незаконно пытался вывезти из нашей страны.