Божхоначилар сифати кафолатланмаган маҳсулотлар сақланаётган ноқонуний омборни фош этишди
Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси ходимлари Тошкент вилояти ва Сирдарё вилояти божхоначилари билан ҳамкорликда Сирдарё вилоятида тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида фуқаро М.М.нинг яшаш хонадони кўздан кечирилди. Натижада, ушбу хонадонда ташкил қилган “Яма”да сифати кафолатланмаган маҳсулотлар – 3984 дона дори ва тиббиёт воситалари, 28 000 дона спиртли ичимлик акциз маркалари, шунингдек, парфюмерия, энергетик ичимликлар, ҳамда рангли металл парчалари борлиги аниқланди. “Яма”даги товарларнинг умумий баҳоси 475,8 миллион сўмни ташкил қилди.

Таможенниками был обнаружен незаконный склад с товарно-материальными ценностями
Сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета, таможенниками УГТК по Ташкентской и Сырдарьинской областям было проведено совместное оперативное мероприятие по Сырдарьинской области.
В ходе мероприятия была проведена проверка жилого дома гражданина М.М. В результате проверок, таможенниками была обнаружена созданная в доме «Яма», в которой хранились такие товарно-материальные ценности без гарантии на их качество, как 3984 единиц лекарственных средств и медицинских принадлежностей, 28 тысяч единиц акцизных марок для маркировки алкогольной продукции, парфюмерия, энергетические напитки,  а также, куски цветного металла. Общая сумма обнаруженных товаров, по предварительным подсчетам, составила почти 476 миллионов сум.