Божхона қўмитасида китоб ярмаркаси бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганлигининг 27 йиллиги арафасида юртимизда ватанпарварлик ойлиги давом этмоқда. Шу муносабат билан Давлат божхона қўмитасида Матбуот ва ахборот агентлиги билан ҳамкорликда китоб ярмаркаси ташкил этилди.
– Давлат божхона қўмитасида бўлиб ўтаётган китоб ярмаркасида 5 та нашриёт  – “Ўзбекистон” НМИУ, Ғафур Ғулом номидаги НМИУ, “Ўқитувчи” НМИУ, “Ўзбекистон миллий энциклопедияси” давлат илмий нашриёти ҳамда Чўлпон номидаги НМИУ лар 500 номдаги 2000 дан ортиқ китоблар билан иштирок этаяпти – дейди, Матбуот ва ахборот агентлиги вакили Авазхон Валихонов. – Божхона хизмати ходимларининг китоб мутолаасига қизиқишлари кучли экан. Биз ҳамкорликдан хурсандмиз.
Давлат божхона қўмитаси Ёшлар иттифоқи етакчилари кенгаши раиси Шерзод Йўлдошев ҳам  божхона тизимида хизмат ўтаётган ёшлар номидан ташкилотчиларга миннатдорчилик билдирар экан, бундай тадбирларни кўпайтириш тарафдори эканлигини билдирди. Зеро, китобхонлик бугун барча соҳа вакиллари учун сув ва ҳаводек зарурлигига алоҳида урғу берди.

В Государственном таможенном комитете прошла ярмарка книг
В рамках Месячника патриотизма, приуроченного к 27-летию со дня образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и ко Дню защитников Родины, в Государственном таможенном комитете прошла книжная ярмарка, организованная совместно с Узбекским агентством по печати и информации.
– На ярмарке были выставлены более 2000 книг 500 наименований. Особым вниманием пользовались художественная, научная, научно-популярная и современная научно-художественная литература для детей. На ярмарке также  были представлены литературные новинки. В ходе мероприятия сотрудники таких  издательских домов как ИПТД имени Г.Гуляма, "Узбекистан", "Укитувчи", "Узбекистон миллий энциклопедияси", а также ИПТД имени Чулпана давали все сведения о книгах, которыми интересовались читатели – сказал представитель Узбекского агентства по печати и информации Авазхон Валиханов.
Высокое качество и дизайн книг говорит о развитии издательств и типографской промышленности в нашей стране.
Целью организованного мероприятия является формирование позитивного отношения к книге и чтению, повышение читательской культуры населения, а также воспитание духовно-нравственной культуры на примере классических и современных произведений.
Председатель Совета лидеров Союза молодежи Государственного таможенного комитета Шерзод Юлдашев, поблагодарил от имени сотрудников таможенных органов организаторов данной ярмарки и выразил надежду на то, что подобные мероприятия будут проводиться почаще.