Божхоначилар яширин тарзда олиб кирилаётган 5 миллиард сўмлик телевизорларни аниқлашди
Давлат божхона қўмитасининг Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси ходимлари томонидан катта миқдорда телевизорларни яширин тарзда олиб кирилаётгани фош этилди.
Бухоро вилоятида фаолият юритувчи масъулияти чекланган жамиятлардан бири номига жўнатилган юк контейнерларида, ҳужжатларга кўра, 389 ўринда қиймати 5422 АҚШ долларига тенг бўлган «Синтетик ип»​ товарлари бўлиши керак эди.
Бироқ контейнерлар божхона кўригидан ўтказилганда унда ҳужжатларда кўрсатилмаган қиймати 5 миллиард сўмлик жами 1206 дона LG русумли телевизорлар мавжудлиги аниқланган.

Пресечена попытка тайного ввоза телевизоров на 5 миллиардов сум
Сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан была пресечена попытка тайного ввоза большой партии телевизоров.
В грузовых контейнерах, отправленных на имя одного из обществ с ограниченной ответственностью, осуществляющего свою деятельность в Бухарской области, согласно сопроводительным документам должны были находиться такие товары, как «Синтетическая нить», на общую сумму 5422 долларов США.
Но, в результате проведенной таможенной проверки выяснилось, что в контейнерах находились не указанные в документах телевизоры LG, в количестве 1206 единиц, на общую сумму 5 миллиардов сум.