Олий ҳарбийлаштирилган таълим муассасалари тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 22.10.2021 йилдаги 655-сон, Кучга кириш санаси 22.10.2021
«Uzbekistan Airways Technics» МЧЖ эркин божхона зонаси ҳудудига товарларни олиб кириш, олиб чиқиш, ҳаво кемаларини таъмирлашда фойдаланиш, уларни тегишли режимларга расмийлаштириш, шунингдек, ушбу товарлар ва хизматлар учун валюта операцияларини амалга ошириш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 21.10.2021 йилдаги 652-сон, Кучга кириш санаси 21.10.2021
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг идоравий мансублигидаги мактабгача таълим ташкилоти фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 09.10.2021 йилдаги 632-сон, Кучга кириш санаси 09.10.2021
Халқаро зардўзлик ва заргарлик фестивалини ўтказишнинг ташкилий чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 08.10.2021 йилдаги 629-сон, Кучга кириш санаси 09.10.2021
Божхона маъмуриятчилиги ва тартиб-таомилларини янада соддалаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 08.07.2021 йилдаги 429-сон, Кучга кириш санаси 09.07.2021
Халқаро юк ташишларда электрон пломбаларни қўллаган ҳолда автотранспорт воситаларни кузатиб бориш тизимини жорий этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 08.07.2021 йилдаги 428-сон, Кучга кириш санаси 09.07.2021
Ёшлар ва хотин-қизларни касб-ҳунар ва тадбиркорликка ўқитиш дастурларини самарали амалга ошириш ҳамда уларнинг тадбиркорлик фаолияти учун микрокредитлар ажратиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 22.06.2021 йилдаги 388-сон, Кучга кириш санаси 22.06.2021
Мажбурий рақамли маркировкаланиши лозим бўлган маҳсулотлар рўйхатини кенгайтириш бўйича тажриба лойиҳаларини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 20.05.2021 йилдаги 322-сон, Кучга кириш санаси 21.05.2021
Ўзбекистон Республикаси ҳудудига импорт қилишда божхона божи ва қўшилган қиймат солиғидан озод этиладиган ўхшаши республикада ишлаб чиқарилмайдиган янги технологик асбоб-ускуналар рўйхатини тасдиқлаш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 04.06.2021 йилдаги 352-сон, Кучга кириш санаси 04.06.2021
Ташқи савдо операцияларининг ягона электрон ахборот тизимидан умидсиз қарздорликларни ҳисобдан чиқариш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 14.04.2021 йилдаги 216-сон, Кучга кириш санаси 15.04.2021
Ўзбекистон Республикаси божхона органлари тизимида товарларнинг намуна ва синамаларини тасарруф этиш тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 17.03.2021 йилдаги 145-сон, Кучга кириш санаси 18.03.2021
Озон қатламини бузувчи моддалардан фойдаланишни тўхтатиш бўйича миллий дастурни тасдиқлаш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 09.03.2021 йилдаги 126-сон, Кучга кириш санаси 11.06.2021
Аҳолини ижтимоий ҳимоя қилиш тизимини янада такомиллаштириш ҳамда соҳага замонавий ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 05.03.2021 йилдаги 122-сон, Кучга кириш санаси 05.03.202
Жисмоний шахсларнинг чегара божхона постлари орқали нотижорат мақсадларда олиб кирилаётган белгиланган меъёрлардан ортиқ бўлган товарларига нисбатан амалга ошириладиган тартиб-таомиллар тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 25.02.2021 йилдаги 102-сон, Кучга кириш санаси 27.05.2021
Божхона аудитини ўтказиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 25.02.2021 йилдаги 101-сон, Кучга кириш санаси 25.02.2021
«Ўзтўқимачиликсаноат» уюшмасининг тўқимачилик ва тикув-трикотаж соҳасини ривожлантириш жамғармаси маблағларини шакллантириш ва ундан фойдаланиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 23.02.2021 йилдаги 93-сон, Кучга кириш санаси 23.02.2021

Об утверждении Положения о ввозе, вывозе товаров на территорию свободной таможенной зоны ООО «Uzbekistan Airways Technics», их использовании при ремонте воздушных судов, их регистрации в соответствующих режимах, а также порядка проведения валютных операций с этими товарами и услуги
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21.10.2021 г. № 652, Дата вступления в силу 21.10.2021
О мерах по организации деятельности дошкольной образовательной организации ведомственного подчинения Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 09.10.2021 г. № 632, Дата вступления в силу 09.10.2021
Об организационных мерах по проведению международного фестиваля золотошвейного и ювелирного дела
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 08.10.2021 г. № 629, Дата вступления в силу 09.10.2021
О мерах по стабильному обеспечению населения и отраслей экономики природным и сжиженным газом
Постановление Президента Республики Узбекистан от 25.10.2021 г. № ПП-5267, Дата вступления в силу 25.10.2021
О внедрении системы слежения за автотранспортными средствами с использованием электронных пломб при международных перевозках
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 08.07.2021 г. № 428, Дата вступления в силу 09.07.2021
О дополнительных мерах по дальнейшему упрощению таможенного администрирования и процедур
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 08.07.2021 г. № 429, Дата вступления в силу 09.07.2021
О мерах по эффективной реализации программ профессионального и предпринимательского обучения молодежи и женщин и выделению микрокредитов для их предпринимательской деятельности
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22.06.2021 г. № 388, Дата вступления в силу 22.06.2021
Об утверждении Положения о порядке списания безнадежной задолженности с единой электронной информационной системы внешнеторговых операций
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 14.04.2021 г. № 216, Дата вступления в силу 15.04.2021
Об утверждении Национальной программы по прекращению использования озоноразрушающих веществ
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 09.03.2021 г. № 126, Дата вступления в силу 11.06.2021
О мерах по дальнейшему совершенствованию системы социальной защиты населения и повсеместному внедрению современных информационно-коммуникационных технологий в отрасли
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 05.03.2021 г. № 122, Дата вступления в силу 05.03.2021
Об утверждении Положения о процедурах, осуществляемых в отношении товаров, ввозимых в некоммерческих целях физическими лицами сверх установленных норм через пограничные таможенные посты
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 25.02.2021 г. № 102, Дата вступления в силу 27.05.2021
Об утверждении Положения о порядке проведения таможенного аудита
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 25.02.2021 г. № 101, Дата вступления в силу 25.02.2021
Об утверждении Положения о порядке формирования и использования средств Фонда развития текстильной и швейно-трикотажной сферы Ассоциации «Узтукимачиликсаноат»
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 23.02.2021 г. № 93, Дата вступления в силу 23.02.2021