Ўзбекистон Республикасининг божхона ҳудудига олиб кириладиган товарлар ва транспорт воситаларини расмийлаштиришда божхона тартиботларини такомиллаштириш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 31.12.2019 йилдаги 1057-сон, Кучга кириш санаси 02.04.2020
Маҳсулотларни идентификация воситалари ёрдамида маркировкалаш ва келгусида кузатиш тартибини босқичма-босқич жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 23.11.2019 йилдаги 944-сон, Кучга кириш санаси 23.11.2019
Ўзбекистон Республикасининг Давлат чегараси орқали ўтказиш пунктларида чегара, божхона, санитария-карантин, фитосанитария ва ветеринария назоратини ташкил этиш тартибини янада такомиллаштириш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 18.11.2019 йилдаги 912-сон, Кучга кириш санаси 18.11.2019
Ўзбекистон Республикаси Ҳукуматининг айрим қарорларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида (Ўзбекистон Республикаси Президентннинг «Ташқи иқтисодий фаолиятни амалга оширишда маьмурий тартиб-таомилларни янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида» 2019 йил 23 апрелдаги ПҚ-4297-сон қарори)
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 18.09.2019 йилдаги 787-сон, Кучга кириш санаси 19.09.2019
Ўзбекистон Республикаси ҳудудида фойдаланилаётган, сотиш ёки шахсий фойдаланиш учун олиб кириладиган ва ишлаб чиқариладиган мобил қурилмаларни рўйхатга олиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш хақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 17.09.2019 йилдаги 778-сон, Кучга кириш санаси 18.09.2019
Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлари ҳарбий хизматчилари ва уларнинг оила аъзоларини ижтимоий қўллаб-қувватлаш тизимини такомиллаштирилиши муносабати билан Ўзбекистон Республикаси ҳукуматининг айрим қарорларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 05.07.2019 йилдаги 562-сон, Кучга кириш санаси 08.07.2019
Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг Тадбиркорлар мурожаатларини кўриб чиқиш қабулхоналари фаолиятини ташкил этиш ва мувофиқлаштириш котибияти, Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳридаги Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг Тадбиркорлар мурожаатларини кўриб чиқиш қабулхоналари тўғрисидаги ҳамда туманлар ва шаҳарлардаги Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг Тадбиркорлар мурожаатларини кўриб чиқиш қабулхоналари тўғрисидаги низомларни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 04.07.2019 йилдаги 558-сон, Кучга кириш санаси 05.07.2019
Вазирлар маҳкамасининг 2006 йил 16 октябрдаги 215-сон қарори билан тасдиқланган давлат корхоналари тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимча киритиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 30.06.2019 йилдаги 544-сон, Кучга кириш санаси 04.07.2019
Сирдарё вилоятида агросаноат кластерини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 18.06.2019 йилдаги 511-сон, Кучга кириш санаси 19.06.2019
Жиззах вилоятининг Фориш туманида цемент заводи қурилишини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 15.06.2019 йилдаги 501-сон, Кучга кириш санаси 17.06.2019
Ўзбекистон Республикасида кинотуризмни жадал ривожлантириш ва мамлакат кино жозибадорлигини кенг тарғиб қилиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 14.06.2019 йилдаги 499-сон, Кучга кириш санаси 18.06.2019
Бухоро вилоятида замонавий агрокластер ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 14.06.2019 йилдаги 500-сон, Кучга кириш санаси 18.06.2019
Ташқи савдо операциялари бўйича тўлов интизомини мустаҳкамлашга оид ташкилий чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 06.06.2019 йилдаги 464-сон, Кучга кириш санаси 07.06.2019
Ўзбекистон Республикаси давлат божхона хизмати органларининг хизмат мажбуриятларини бажариш чоғида тан жароҳати олган ходимларига, шунингдек, ҳалок бўлган ходимлари оилаларига бир марталик нафақа тайинлаш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 04.06.2019 йилдаги 459-сон, Кучга кириш санаси 07.06.2019
Самарқанд вилоятининг Каттақўрғон туманида цемент заводи қурилишини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 17.05.2019 йилдаги 412-сон, Кучга кириш санаси 17.05.2019
Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Канцелярияси архивининг фаолиятини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 17.05.2019 йилдаги 411-сон, Кучга кириш санаси 17.05.2019
Импорт қилинган товарлар ҳаракатини мониторинг қилиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 16.05.2019 йилдаги 410-сон, Кучга кириш санаси 17.05.2019
Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳузуридаги Тариф ва нотариф тартибга солиш кенгашининг фаолиятини ташкил этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 15.05.2019 йилдаги 408-сон, Кучга кириш санаси 16.05.2019
Европа тикланиш ва тараққиёт банки иштирокида «Наманган вилоятида сув таъминоти ва канализация тизимларини модернизация қилиш» лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 07.05.2019 йилдаги 384-сон, Кучга кириш санаси 08.05.2019
«Иккита йўловчи ташувчи ва тўртта эконом-класс вагонли тезюрар talgo-250 электропоездини сотиб олиш» лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 07.05.2019 йилдаги 382-сон, Кучга кириш санаси 08.05.2019
Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳузуридаги Экспортни рағбатлантириш агентлиги фаолиятини ташкил этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 06.05.2019 йилдаги 373-сон, Кучга кириш санаси 06.05.2019
Ваколатли иқтисодий оператор институтини жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 29.04.2019 йилдаги 363-сон, Кучга кириш санаси 30.04.2019
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг Божхона институти бакалавриати ва магистратурасига ўқишга қабул қилиш тартиби тўғрисидаги низомларни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 29.04.2019 йилдаги 365-сон, Кучга кириш санаси 30.04.2019
Ўзбекистон Республикаси давлат божхона хизмати органи ходимининг ёки унинг яқин қариндошларининг мол-мулкига хизмат мажбуриятларини бажариши билан боғлиқ ҳолда етказилган зарарнинг ўрнини қоплаш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 29.04.2019 йилдаги 364-сон, Кучга кириш санаси 30.04.2019
Жиззах шаҳрида тўқимачилик ишлаб чиқаришини ташкил этиш инвестиция лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 27.04.2019 йилдаги 359-сон, Кучга кириш санаси 29.04.2019
Айдар-Арнасой кўллар тизимининг биологик ресурсларидан фойдаланиш самарадорлигини янада ошириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 22.04.2019 йилдаги 347-сон, Кучга кириш санаси 23.04.2019
Ўзбекистон Республикаси божхона чегараси орқали чарм ва мўйна хом ашёсини олиб чиқишни мониторинг қилиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 12.04.2019 йилдаги 303-сон, Кучга кириш санаси 01.05.2019
Ёғоч қириндили плиталар ва уларнинг муқобил турларини ишлаб чиқаришни янада ривожлантириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 11.04.2019 йилдаги 297-сон, Кучга кириш санаси 12.04.2019
Ўзбекистон Республикаси Ҳукуматининг айрим қарорларига ўзгартишлар киритиш, шунингдек, баъзиларини ўз кучини йўқотган деб ҳисоблаш ҳақида (Ўзбекистон Республикасининг «Давлат божхона хизмати тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси қонунига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш ҳақида» 2018 йил 18 октябрдаги ЎРҚ-502-сон Қонуни ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Ўзбекистон Республикаси божхона органлари кадрларини тайёрлаш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида» 2018 йил 2 ноябрдаги ПҚ-3995-сон қарори)
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 10.04.2019 йилдаги 296-сон, Кучга кириш санаси 11.04.2019
O‘zbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga o‘zgartirishlar kiritish to‘g‘risida (O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Bojxona ma’muriyatchiligini takomillashtirish va O‘zbekiston Respublikasi davlat bojxona xizmati organlari faoliyati samaradorligini oshirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” 2018-yil 24-noyabrdagi PF-5582-son Farmoni)
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori 30.03.2019 yildagi 269-son, Kuchga kirish sanasi 01.04.2019
Мева-сабзавот маҳсулотларини экспорт қилиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 23.02.2019 йилдаги 163-сон, Кучга кириш санаси 25.02.2019
Ўзбекистон Республикаси Ҳукуматининг айрим қарорларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш, шунингдек, баъзиларини ўз кучини йўқотган деб ҳисоблаш тўғрисида (Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Идоралараро коллегиал органларни тубдан қисқартириш ва янада оптималлаштириш чора-тадбирлари тўғрисида» 2018 йил 28 августдаги ПФ-5527-сон Фармони)
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 23.02.2019 йилдаги 161-сон, Кучга кириш санаси 23.02.2019
«Ўзбекнефтгаз» АЖ ташкилотларининг соҳага оид бўлмаган активларидан янада самарали фойдаланиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 20.02.2019 йилдаги 148-сон, Кучга кириш санаси 21.02.2019
Акфа университетини ташкил этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 15.02.2019 йилдаги 130-сон, Кучга кириш санаси 16.02.2019
«Термиз» эркин иқтисодий зонаси фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарори 17.01.2019 йилдаги 44-сон, Кучга кириш санаси 19.01.2019

О совершенствовании таможенных процедур при оформлении товаров и транспортных средств, ввозимых на таможенную территорию Республики Узбекистан
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 31.12.2019 г. № 1057, Дата вступления в силу 02.04.2020
О мерах по дальнейшему расширению форм государственно-частного партнерства в сфере дошкольного образования
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22.11.2018 г. № 944, Дата вступления в силу 23.11.2018
О дальнейшем совершенствовании порядка организации пограничного, таможенного, санитарно-карантинного, фитосанитарного контроля и ветеринарного надзора в пунктах пропуска через Государственную границу Республики Узбекистан
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 18.11.2019 г. № 912, Дата вступления в силу 18.11.2019
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Узбекистан (постановление Президента Республики Узбекистан от 23 апреля 2019 года № ПП-4297 «О мерах по дальнейшему совершенствованию административных процедур при осуществлении внешнеэкономической деятельности»)
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 18.09.2019 г. № 787, Дата вступления в силу 19.09.2019
Об утверждении Положения о порядке регистрации мобильных устройств, используемых, ввозимых и производимых для реализации или личного пользования на территории Республики Узбекистан
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 17.09.2019 г. № 778, Дата вступления в силу 18.09.2019
О мерах по созданию агропромышленного кластера в Сырдарьинской области
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 18.06.2019 г. № 511, Дата вступления в силу 19.06.2019
О мерах по организации строительства цементного завода в Фаришском районе Джизакской области
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 15.06.2019 г. № 501, Дата вступления в силу 17.06.2019
О мерах по ускоренному развитию кинотуризма и популяризации кинематографической привлекательности страны в Республике Узбекистан
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 14.06.2019 г. № 499, Дата вступления в силу 18.06.2019
О мерах по созданию современного агрокластера в Бухарской области
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 14.06.2019 г. № 500, Дата вступления в силу 18.06.2019
Об организации деятельности Совета по тарифному и нетарифному регулированию при Министерстве инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 15.05.2019 г. № 408, Дата вступления в силу 16.05.2019
О мерах по реализации проекта «Модернизация системы водоснабжения и канализации Наманганской области» с участием Европейского банка реконструкции и развития
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 07.05.2019 г. № 384, Дата вступления в силу 08.05.2019
О мерах по реализации проекта «Приобретение двух высокоскоростных пассажирских электропоездов Talgo-250 и четырех вагонов эконом-класса»
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 07.05.2019 г. № 382, Дата вступления в силу 08.05.2019
Об организации деятельности Агентства продвижения экспорта при Министерстве инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 06.05.2019 г. № 373, Дата вступления в силу 06.05.2019
Об утверждении Положения о порядке возмещения ущерба, причиненный имуществу сотрудника органа государственной таможенной службы Республики Узбекистан или его близких родственников в связи с исполнением служебных обязанностей
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 29.04.2019 г. № 364, Дата вступления в силу 30.04.2019
О мерах по внедрению института уполномоченного экономического оператора
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 29.04.2019 г. № 363, Дата вступления в силу 30.04.2019
О мерах по реализации инвестиционного проекта по организации текстильного производства в городе Джизаке
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 27.04.2019 г. № 359, Дата вступления в силу 29.04.2019
О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров от 20 января 2014 г. № 10 «О мерах по совершенствованию порядка осуществления деятельности в сфере изготовления, ввоза и распространения материалов религиозного содержания»
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 19.04.2019 г. № 335, Дата вступления в силу 19.04.2019
О внесении изменений, а также признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Узбекистан (Закон Республики Узбекистан от 18 октября 2018 года № ЗРУ-502 «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Узбекистан «О государственной таможенной службе»» и постановление Президента Республики Узбекистан от 2 ноября 2018 года № ПП-3995 «О мерах по коренному совершенствованию системы подготовки кадров таможенных органов Республики Узбекистан»)
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 10.04.2019 г. № 296, Дата вступления в силу 11.04.2019
О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Узбекистан (Указ Президента Республики Узбекистан от 24 ноября 2018 года № УП-5582 «О дополнительных мерах по совершенствованию таможенного администрирования и повышению эффективности деятельности органов государственной таможенной службы Республики Узбекистан»)
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 30.03.2019 г. № 269, Дата вступления в силу 01.04.2019
Об утверждении Положения о порядке экспортирования плодоовощной продукции
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 23.02.2019 г. № 163, Дата вступления в силу 25.02.2019
О внесении изменений и дополнений, а также признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Узбекистан (Указ Президента Республики Узбекистан от 28 августа 2018 года № УП-5527 «О мерах по кардинальному сокращению и дальнейшей оптимизации межведомоственных коллегиальных органов»)
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 23.02.2019 г. № 161, Дата вступления в силу 23.02.2019
О мерах по дальнейшему эффективному использованию непрофильных активов организаций АО «Узбекнефтегаз»
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 20.02.2019 г. № 148, Дата вступления в силу 21.02.2019
Об образовании Университета Акфа
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 15.02.2019 г. № 130, Дата вступления в силу 16.02.2019
Об утверждении Положения о порядке организации на условиях аутсорсинга системы питания личного состава Таможенного института Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21.01.2019 г. № 52, Дата вступления в силу 21.01.2019
О мерах по организации деятельности свободной экономической зоны «Термез»
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 17.01.2019 г. № 44, Дата вступления в силу 19.01.2019