Мамлакатда бизнес муҳитини янада яхшилаш ва тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 20.11.2019 йилдаги ПҚ-4525-сон, Кучга кириш санаси 21.11.2019
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 29 июндаги «Ўзбекистон Республикасининг ташқи иқтисодий фаолиятини янада тартибга солиш ҳамда божхона-тариф жиҳатдан тартибга солиш тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПҚ-3818-сон қарорига ўзгартиришлар ва қўшимча киритиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 02.10.2019 йилдаги ПҚ-4470-сон, Кучга кириш санаси 01.01.2020
Солиқ маъмуриятчилигини такомиллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 10.07.2019 йилдаги ПҚ-4389-сон, Кучга кириш санаси 11.07.2019
Ўзбекистон Республикаси аҳолисига ахборот-кутубхона хизмати кўрсатишни янада такомиллаштириш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 07.06.2019 йилдаги ПҚ-4354-сон, Кучга кириш санаси 10.06.2019
Автомобиль транспортида юкларни халқаро ташишни янада ривожлантиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 07.06.2019 йилдаги ПҚ-4353-сон, Кучга кириш санаси 08.06.2019
Тошкент шаҳридаги «Д.И. Менделеев номидаги Россия кимё-технология университети» Федерал давлат бюджети олий таълим муассасаси филиалини ташкил этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 07.06.2019 йилдаги ПҚ-4352-сон, Кучга кириш санаси 07.06.2019
Тошкент шаҳрида «МЭИ» миллий тадқиқот университети» Федерал давлат бюджети олий таълим муассасаси филиалини ташкил этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 04.06.2019 йилдаги ПҚ-4350-сон, Кучга кириш санаси 04.06.2019
Электротехника саноатини янада ривожлантириш учун қулай шарт-шароитлар яратиш ва тармоқнинг инвестициявий ҳамда экспорт салоҳиятини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 30.05.2019 йилдаги ПҚ-4348-сон, Кучга кириш санаси 01.06.2019
Қурилиш материаллари саноатини жадал ривожлантиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 23.05.2019 йилдаги ПҚ-4335-сон, Кучга кириш санаси 25.05.2019
Экспорт фаолиятини молиялаштириш ва суғурта ҳимояси механизмларини кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 24.05.2019 йилдаги ПҚ-4337-сон, Кучга кириш санаси 25.05.2019
Олий таълим муассасаларига тест синовлари орқали қабул қилиш тизимини такомиллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 14.05.2019 йилдаги ПҚ-4319-сон, Кучга кириш санаси 14.05.2019
Самарқанд шаҳрида «Россия давлат жисмоний тарбия, спорт, ёшлар ва туризм университети» федерал давлат бюджети олий таълим муассасасининг филиалини ташкил этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 08.05.2019 йилдаги ПҚ-4311-сон, Кучга кириш санаси 10.05.2019
Саноат кооперациясини янада ривожлантириш ва талаб юқори бўлган маҳсулотлар ишлаб чиқаришни кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 01.05.2019 йилдаги ПҚ-4302-сон, Кучга кириш санаси 02.05.2019
Ташқи иқтисодий фаолиятни амалга оширишда маъмурий тартиб-таомилларни янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 23.04.2019 йилдаги ПҚ-4297-сон, Кучга кириш санаси 24.04.2019
Ўзбекистонда Шарда университетини ташкил этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 10.04.2019 йилдаги ПҚ-4278-сон, Кучга кириш санаси 11.04.2019
Шиша тола, шиша толали буюмлар, композит материаллар, энергия тежамкор иситиш асбоб-ускуналари ва энергия тежашнинг замонавий тизимларини ишлаб чиқаришни ташкил этишга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 10.04.2019 йилдаги ПҚ-4277-сон, Кучга кириш санаси 11.04.2019
Фарғона нефтни қайта ишлаш заводини тўғридан-тўғри хорижий инвестицияларни жалб қилган ҳолда модернизация қилиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 10.04.2019 йилдаги ПҚ-4275-сон, Кучга кириш санаси 11.04.2019
Давлат бошқарувининг очиқлиги ва шаффофлигини таъминлаш ҳамда мамлакатнинг статистика салоҳиятини ошириш юзасидан қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 09.04.2019 йилдаги ПҚ-4273-сон, Кучга кириш санаси 10.04.2019
Президент мактабларини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 20.02.2019 йилдаги ПҚ-4199-сон, Кучга кириш санаси 21.02.2019
Интеллектуал мулк соҳасида давлат бошқарувини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 08.02.2019 йилдаги ПҚ-4168-сон, Кучга кириш санаси 08.02.2019
Тўқимачилик ва тикув-трикотаж саноатини ислоҳ қилишни янада чуқурлаштириш ва унинг экспорт салоҳиятини кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 12.02.2019 йилдаги ПҚ-4186-сон, Кучга кириш санаси 13.02.2019
Жаҳон банки ва Халқаро молия корпорациясининг «Бизнес юритиш» йиллик ҳисоботида Ўзбекистон Республикасининг рейтингини яхшилашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 05.02.2019 йилдаги ПҚ-4160-сон, Кучга кириш санаси 06.02.2019
Туризм тармоғини жадал ривожлантиришга оид чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 05.01.2019 йилдаги ПҚ-4095-сон, Кучга кириш санаси 06.01.2019

О мерах по дальнейшему улучшению бизнес-среды и совершенствованию системы поддержки предпринимательства в стране
Постановление Президента Республики Узбекистан от 20.11.2019 г. № ПП-4525, Дата вступления в силу 21.11.2019
О внесении изменений и дополнения в постановление Президента Республики Узбекистан от 29 июня 2018 года № ПП-3818 «О мерах по дальнейшему упорядочению внешнеэкономической деятельности и совершенствованию системы таможенно-тарифного регулирования Республики Узбекистан»
Постановление Президента Республики Узбекистан от 02.10.2019 г. № ПП-4470, Дата вступления в силу 01.01.2020
О создании филиала Федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования «Национальный исследовательский университет «МЭИ» в городе Ташкенте
Постановление Президента Республики Узбекистан от 04.06.2019 г. № ПП-4350, Дата вступления в силу 04.06.2019
О создании филиала Федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования «Российский химико-технологический университет имени Д.И. Менделеева» в городе Ташкенте
Постановление Президента Республики Узбекистан от 07.06.2019 г. № ПП-4352, Дата вступления в силу 07.06.2019
О дополнительных мерах по созданию благоприятных условий для дальнейшего развития электротехнической промышленности и повышению инвестиционного и экспортного потенциала отрасли
Постановление Президента Республики Узбекистан от 30.05.2019 г. № ПП-4348, Дата вступления в силу 01.06.2019
О дополнительных мерах по совершенствованию системы приема в высшие образовательные учреждения на основе тестовых испытаний
Постановление Президента Республики Узбекистан от 14.05.2019 г. № ПП-4319, Дата вступления в силу 14.05.2019
О создании филиала Федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования «Российский государственный университет физической культуры, спорта, молодежи и туризма» в городе Самарканде
Постановление Президента Республики Узбекистан от 08.05.2019 г. № ПП-4311, Дата вступления в силу 10.05.2019
О мерах по дальнейшему развитию промышленной кооперации и расширению производства востребованной продукции
Постановление Президента Республики Узбекистан от 01.05.2019 г. № ПП-4302, Дата вступления в силу 02.05.2019
О мерах по дальнейшему совершенствованию административных процедур при осуществлении внешнеэкономической деятельности
Постановление Президента Республики Узбекистан от 23.04.2019 г. № ПП-4297, Дата вступления в силу 24.04.2019
О создании Университета Шарда в Узбекистане
Постановление Президента Республики Узбекистан от 10.04.2019 г. № ПП-4278, Дата вступления в силу 11.04.2019
О мерах по модернизации Ферганского нефтеперерабатывающего завода с привлечением прямых иностранных инвестиций
Постановление Президента Республики Узбекистан от 10.04.2019 г. № ПП-4275, Дата вступления в силу 11.04.2019
О дополнительных мерах по обеспечению открытости и прозрачности государственного управления, а также повышению статистического потенциала страны
Постановление Президента Республики Узбекистан от 09.04.2019 г. № ПП-4273, Дата вступления в силу 10.04.2019
О мерах по образованию Президентских школ
Постановление Президента Республики Узбекистан от 20.02.2019 г. № ПП-4199, Дата вступления в силу 21.02.2019
О мерах по совершенствованию государственного управления в сфере интеллектуальной собственности
Постановление Президента Республики Узбекистан от 08.02.2019 г. № ПП-4168, Дата вступления в силу 08.02.2019
О мерах по дальнейшему углублению реформ и расширению экспортного потенциала текстильной и швейно-трикотажной промышленности
Постановление Президента Республики Узбекистан от 12.02.2019 г. № ПП-4186, Дата вступления в силу 13.02.2019
О дополнительных мерах по улучшению рейтинга Республики Узбекистан в ежегодном отчете Всемирного банка и Международной финансовой корпорации «Ведение бизнеса»
Постановление Президента Республики Узбекистан от 05.02.2019 г. № ПП-4160, Дата вступления в силу 06.02.2019
О мерах по ускоренному развитию туристской отрасли
Постановление Президента Республики Узбекистан от 05.01.2019 г. № ПП-4095, Дата вступления в силу 06.01.2019