ХАЛҚАРО ПОЧТА ЖЎНАТУВЛАРИ УСТИДАН БОЖХОНА НАЗОРАТИНИНГ ВАҚТИНЧАЛИК ҚОИДАЛАРИГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 11.12.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 896-1, кучга кириш санаси 14.03.2016
ЭКСПОРТ-ИМПОРТ ЮКЛАРИНИ РАСМИЙЛАШТИРИШДА БОЖХОНА ОРГАНЛАРИГА ТАҚДИМ ЭТИЛАДИГАН ҲУЖЖАТЛАР РЎЙХАТИ, ШУНИНГДЕК УНГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАРНИ ЎЗ КУЧИНИ ЙЎҚОТГАН ДЕБ ТОПИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 11.12.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 428-8, кучга кириш санаси 14.12.2015
ЭНГ ҚУЛАЙ РЕЖИМ ЯРАТГАН ҲОЛДА САВДО-ИҚТИСОДИЙ ҲАМКОРЛИК ТЎҒРИСИДАГИ БИТИМЛАР ИМЗОЛАНГАН МАМЛАКАТЛАР РЎЙХАТИГА ҚЎШИМЧА КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 11.12.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 426-7, кучга кириш санаси 14.12.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИГА ОЛИБ КИРИШДА ИМПОРТ БОЖХОНА БОЖИ ВА ҚЎШИЛГАН ҚИЙМАТ СОЛИҒИДАН ОЗОД ҚИЛИНАДИГАН ТЕХНОЛОГИК ЖИҲОЗЛАР РЎЙХАТИГА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 24.11.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2436-4, кучга кириш санаси 30.11.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОЖХОНА ОРГАНЛАРИДА КОНТРАКТЛАР (ШАРТНОМАЛАР) ВА БИТИМЛАРНИ ҲИСОБГА ҚЎЙИШ ТАРТИБИГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 20.10.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 832-9, кучга кириш санаси 26.10.2015
БОЖХОНА РАСМИЙЛАШТИРУВИ БЎЙИЧА МУТАХАССИС ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 23.09.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1272-6, кучга кириш санаси 28.09.2015
БОЖХОНА БРОКЕРИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 15.09.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1271-5, кучга кириш санаси 21.12.2015
ҚАНДИМ КОН ГУРУҲИ УЧАСТКАСИ, ХАУЗАК ВА ШОДИ УЧАСТКАЛАРИ, ШУНИНГДЕК, ҚЎНҒИРОТ УЧАСТКАЛАРИГА ОИД МАҲСУЛОТНИ ТАҚСИМЛАШ ҲАҚИДАГИ 2004 ЙИЛ 16 ИЮНДАГИ БИТИМ ДОИРАСИДА ВА ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ЖАНУБИЙ-ҒАРБИЙ ҲИСОР ВА УСТЮРТ МИНТАҚАСИ ҲУДУДЛАРИДАГИ КОНЛАР БЎЙИЧА 2007 ЙИЛ 23 ЯНВАРДАГИ МАҲСУЛОТ ТАҚСИМОТИГА ОИД БИТИМ ДОИРАСИДА ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОЖХОНА ЧЕГАРАСИ ОРҚАЛИ ОЛИБ ЎТИЛАДИГАН ТОВАРЛАРНИНГ БОЖХОНА РАСМИЙЛАШТИРУВИ ҚОИДАЛАРИГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлиги, Ўзбекистон стандартлаштириш, метрология ва сертификатлаштириш агентлигининг қарори 11.09.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2097-2, кучга кириш санаси 14.09.2015
2006 ЙИЛ 30 АВГУСТДАГИ ОРОЛ ДЕНГИЗИНИНГ ЎЗБЕКИСТОН ҚИСМИГА ТЕГИШЛИ МАҲСУЛОТ ТАҚСИМОТИГА ОИД БИТИМНИ БАЖАРИШ ДОИРАСИДА ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОЖХОНА ЧЕГАРАСИ ОРҚАЛИ ОЛИБ ЎТИЛАДИГАН ТОВАРЛАРНИНГ БОЖХОНА РАСМИЙЛАШТИРУВИ ҚОИДАЛАРИГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлигининг қарори 11.09.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1732-1, кучга кириш санаси 14.09.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИНИНГ НАҚД МИЛЛИЙ ВАЛЮТАСИНИ ОЛИБ КИРИШ ВА ОЛИБ ЧИҚИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМНИНГ 14-БАНДИГА ЎЗГАРТИРИШ КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқаруви, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 04.09.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1326-1, кучга кириш санаси 07.09.2015
ЭРКИН МУОМАЛАГА ЧИҚАРИШ» БОЖХОНА РЕЖИМИГА МУВОФИҚ ШАРТЛИ ЧИҚАРИБ ЮБОРИЛАЁТГАН ТОВАРЛАРНИ БОЖХОНА РАСМИЙЛАШТИРУВИДАН ЎТКАЗИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМНИНГ 5-БАНДИГА ЎЗГАРТИРИШ КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 17.08.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1404-5, кучга кириш санаси 24.08.2015
1975 ЙИЛДАГИ ЮКЛАРНИ ХАЛҚАРО ЙЎЛЛАРДА ТАШИШ ДАФТАРЧАСИНИ ҚЎЛЛАГАН ҲОЛДА ЮКЛАРНИ ХАЛҚАРО ТАШИШ ТЎҒРИСИДАГИ БОЖХОНА КОНВЕНЦИЯСИНИ ҚЎЛЛАШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДА НИЗОМГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон автомобиль ва дарё транспорти агентлигининг қарори 20.07.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 290-2, кучга кириш санаси 27.07.2015
ЧЕТ ЭЛ АВТОТРАНСПОРТ ВОСИТАЛАРИНИ ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИГА КИРГАНЛИГИ УЧУН ЙИҒИМЛАР УНДИРИШ ТАРТИБИ, ШУНИНГДЕК УНГА ЎЗГАРТИРИШНИ ЎЗ КУЧИНИ ЙЎҚОТГАН ДЕБ ТОПИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқаруви, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 09.07.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 674-2, кучга кириш санаси 13.07.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИГА ОЛИБ КИРИЛАДИГАН ИСТЕЪМОЛ ТОВАРЛАРИНИНГ РЎЙХАТИГА ЎЗГАРТИРИШ КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 16.06.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2500-1, кучга кириш санаси 22.09.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИГА ОЛИБ КИРИШДА ИМПОРТ БОЖХОНА БОЖИ ВА ҚЎШИЛГАН ҚИЙМАТ СОЛИҒИДАН ОЗОД ҚИЛИНАДИГАН ТЕХНОЛОГИК ЖИҲОЗЛАР РЎЙХАТИГА ЎЗГАРТИРИШ КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 10.06.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2436-3, кучга кириш санаси 16.09.2015
БОЖХОНА НАЗОРАТИ ҲУДУДИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ТАРТИБИГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 01.06.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 470-3, кучга кириш санаси 08.06.2015
ЖИСМОНИЙ ШАХСЛАР ТОМОНИДАН НАҚД ЧЕТ ЭЛ ВАЛЮТАСИНИ ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИГА ОЛИБ КИРИШ ВА ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДАН ОЛИБ ЧИҚИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ ЙЎРИҚНОМАГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки бошқаруви, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 28.05.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 716-4, кучга кириш санаси 01.06.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОЖХОНА ЧЕГАРАСИ ОРҚАЛИ РАДИОЭЛЕКТРОН ВОСИТАЛАР ВА ЮҚОРИ ЧАСТОТАЛИ ҚУРИЛМАЛАРНИ ОЛИБ ЎТИШ ТАРТИБИГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг қарори 13.05.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 526-5, кучга кириш санаси 18.05.2015
РАДИОЭЛЕКТРОН ВОСИТАЛАР ВА ЮҚОРИ ЧАСТОТАЛИ ҚУРИЛМАЛАРНИЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИДА ОЛИШ (БЕРИШ), ЛОЙИҲАЛАШ, ҚУРИШ (ЎРНАТИШ),ИШЛАТИШ ҲАМДА ЧЕТ ЭЛЛАРДАН ОЛИБ КИРИШ ТАРТИБИГА РИОЯ ҚИЛИНИШИ УСТИДАН НАЗОРАТНИТАШКИЛ ЭТИШДА ВАЗИРЛИК ВА ИДОРАЛАРНИНГ ЎЗАРО ҲАМКОРЛИГИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМГАЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Миллий Хавфсизлиги хизмати, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Давлат солиқ қўмитасининг қарори 07.05.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1532-3, кучга кириш санаси 11.05.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОЖХОНА ЧЕГАРАСИДАН ЎТКАЗИЛАЁТГАН ТОВАРЛАРНИНГ НАМУНАЛАРИНИ ВА НУСХАЛАРИНИ БОЖХОНА ОРГАНЛАРИ ТИЗИМИДА ТАСАРРУФ ЭТИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ ЙЎРИҚНОМАГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 04.05.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1269-2, кучга кириш санаси 11.05.2015
ЖИСМОНИЙ ШАХСЛАР ТОМОНИДАН ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИГА ТОВАРЛАРНИ БОЖСИЗ ОЛИБ КИРИШНИНГ МЕЪЁРИЙ НОРМАЛАРИГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧА КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 21.04.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 279-2, кучга кириш санаси 27.04.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОЖХОНА ҲУДУДИДАН ОЛИБ КИРИЛАДИГАН ТОВАРЛАРНИ БОЖХОНА ҚИЙМАТИНИ БИЛДИРИШ ВА НАЗОРАТ ҚИЛИШ ҚОИДАЛАРИГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 10.03.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 899-2, кучга кириш санаси 16.03.2015
ОЛИБ ЧИҚИЛАДИГАН ТОВАРЛАРНИНГ БОЖХОНА ҚИЙМАТИ ДЕКЛАРАЦИЯСИНИ ТЎЛДИРИШ БЎЙИЧА ЙЎРИҚНОМАГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 17.02.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1803-1, кучга кириш санаси 23.02.2015
ТОВАРЛАР ВА ТРАНСПОРТ ВОСИТАЛАРИНИ БЕЛГИЛАНГАН ЖОЙЛАРДАН ТАШҚАРИДА ВА БОЖХОНА ОРГАНЛАРИНИНГ БЕЛГИЛАНГАН ИШ ВАҚТИДАН ТАШҚАРИ ВАҚТДА БОЖХОНА РАСМИЙЛАШТИРУВИДАН ЎТКАЗГАНЛИК УЧУН БОЖХОНА ЙИҒИМЛАРИНИ УНДИРИШ ТАРТИБИГА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 16.02.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 925-3, кучга кириш санаси 23.02.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИГА ОЛИБ КИРИШДА ИМПОРТ БОЖХОНА БОЖИ ВА ҚЎШИЛГАН ҚИЙМАТ СОЛИҒИДАН ОЗОД ҚИЛИНАДИГАН ТЕХНОЛОГИК ЖИҲОЗЛАР РЎЙХАТИГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 13.02.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2436-2, кучга кириш санаси 20.05.2015
БОЖХОНА ҚИЙМАТИ ДЕКЛАРАЦИЯСИНИ ТЎЛДИРИШ БЎЙИЧА ЙЎРИҚНОМАГА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 02.02.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 391-1, кучга кириш санаси 09.02.2015
ДАСТУРИЙ ТАЪМИНОТ ВОСИТАЛАРИ ЭКСПОРТИ ВА ИМПОРТИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Алоқа, ахборотлаштириш ва телекоммуникация технологиялари Давлат қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқарувининг қарори 28.01.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2549-1, кучга кириш санаси 02.02.2015
ЙЎЛОВЧИ БОЖХОНА ДЕКЛАРАЦИЯСИНИ ТЎЛДИРИШ ВА РАСМИЙЛАШТИРИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ ЙЎРИҚНОМАГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 26.01.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2606-1, кучга кириш санаси 02.02.2015
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИ ОРҚАЛИ ФАҚАТ МАХСУС РУХСАТНОМА МАВЖУД БЎЛГАН ТАҚДИРДА ТРАНЗИТ БЎЙИЧА ОЛИБ ЎТИЛАДИГАН ҚУРОЛ-ЯРОҒ, ҲАРБИЙ ТЕХНИКА ВА ҲАРБИЙ МОЛ-МУЛК РЎЙХАТИНИНГ 2-БАНДИГА ЎЗГАРТИРИШ КИРИТИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 26.01.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2429-2, кучга кириш санаси 02.02.2015
ИМПОРТ ҚИЛИНАДИГАН ТОВАРЛАРНИ БОЖХОНАДА РАСМИЙЛАШТИРИШДА ДАВРИЙ БОЖХОНА ДЕКЛАРАЦИЯСИНИ ТАҚДИМ ЭТИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМНИНГ 3-БАНДИГА ЎЗГАРТИРИШ КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 24.11.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2419-1, кучга кириш санаси 01.12.2014
ТОВАРЛАР ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОЖХОНА ҲУДУДИГА АМАЛДА ОЛИБ КЕЛИНИШИ ПАЙТИГАЧА БОЖХОНА ОРГАНЛАРИГА ДАСТЛАБКИ БОЖХОНА ДЕКЛАРАЦИЯСИНИ ТАҚДИМ ЭТИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 24.11.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2418-2, кучга кириш санаси 01.12.2014
ТЕМИР ЙЎЛ ТРАНСПОРТИ ЙЎЛОВЧИЛАРИНИНГ ҚЎЛ ЮКИНИ, БАГАЖИНИ, ВАЛЮТАСИНИ ВА ВАЛЮТА БОЙЛИКЛАРИНИ БОЖХОНА НАЗОРАТИДАН ЎТКАЗИШ ВА РАСМИЙЛАШТИРИШ ТАРТИБИГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, «Ўзбекистон темир йўллари» Давлат акциядорлик темир йўл компанияси, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқарувининг қарори 17.11.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 619-4, кучга кириш санаси 24.11.2014
ВАКОЛАТЛИ БАНКЛАРДА ЭКСПОРТ ВА БАРТЕР КОНТРАКТЛАРИНИ ҲИСОБГА ҚЎЙИШ ВА УЛАРНИНГ БАЖАРИЛИШИ УСТИДАН НАЗОРАТ ҚИЛИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМНИ, ШУНИНГДЕК УНГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАРНИ ЎЗ КУЧИНИ ЙЎҚОТГАН ДЕБ ТОПИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқарувининг қарори 05.09.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 954-8, кучга кириш санаси 08.09.2014
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОЖХОНА ОРГАНЛАРИДА КОНТРАКТЛАР(ШАРТНОМАЛАР) ВА БИТИМЛАРНИ ҲИСОБГА ҚЎЙИШ ТАРТИБИГА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 27.08.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 832-8, кучга кириш санаси 02.09.2014
АВТОМОБИЛЬ ЙЎЛЛАРИ ОРҚАЛИ ОЛИБ ЎТИЛАДИГАН ТОВАРЛАРНИНГ БОЖХОНА КУЗАТУВИ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг қарори 22.08.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1278-3, кучга кириш санаси 25.08.2014
«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ОЛИЙ ҲАРБИЙ ТАЪЛИМ МУАССАСАЛАРИГА ТИНГЛОВЧИ ВА КУРСАНТЛАРНИ ЎҚИШГА ҚАБУЛ ҚИЛИШДА ТЕСТ СИНОВЛАРИНИ ЎТКАЗИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМНИ ТАСДИҚЛАШ ҲАҚИДА»ГИ БУЙРУҚҚА ЎЗГАРТИРИШЛАР КИРИТИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Давлат тест марказим директорининг буйруғи 21.08.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2477-1, кучга кириш санаси 25.08.2014
«Т-6 ШАКЛИДАГИ БОЖХОНА ДЕКЛАРАЦИЯСИНИ ТЎЛДИРИШ ВА РАСМИЙЛАШТИРИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ ЙЎРИҚНОМАНИ ТАСДИҚЛАШ ҲАҚИДА»ГИ ҚАРОРНИ, ШУНИНГДЕК УНГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАРНИ ЎЗ КУЧИНИ ЙЎҚОТГАН ДЕБ ТОПИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 05.08.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1342-2, кучга кириш санаси 11.08.2014
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИ ОРҚАЛИ ФАҚАТ МАХСУС РУХСАТНОМА МАВЖУД БЎЛГАН ТАҚДИРДА ТРАНЗИТ ОЛИБ ЎТИЛАДИГАН ХАВФЛИ ЮКЛАР РЎЙХАТИНИНГ 6-БАНДИГА ЎЗГАРТИРИШ КИРИТИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 24.07.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2429-1, кучга кириш санаси 29.07.2014
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ДАВЛАТ БОЖХОНА ҚЎМИТАСИНИНГ АЙРИМ НОРМАТИВ-ҲУҚУҚИЙ ҲУЖЖАТЛАРИНИ ЎЗ КУЧИНИ ЙЎҚОТГАН ДЕБ ТОПИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 12.12.2011 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2297, кучга кириш санаси 22.12.2011
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МОЛИЯ ВАЗИРЛИГИ ДАВЛАТ БОЖХОНА ҚЎМИТАСИ ВА ТАШҚИ ИҚТИСОДИЙ АЛОҚАЛАР, ИНВЕСТИЦИЯ ВА САВДО ВАЗИРЛИГИНИНГ АЙРИМ НОРМАТИВ-ҲУҚУҚИЙ ҲУЖЖАТЛАРИНИ ЎЗ КУЧИНИ ЙЎҚОТГАН ДЕБ ТОПИШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг, Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестиция ва савдо вазирлигининг қарори 27.02.2008 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1774, кучга кириш санаси 08.03.2008

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ ВО ВРЕМЕННЫЕ ПРАВИЛА ТАМОЖЕННОГО КОНТРОЛЯ ЗА МЕЖДУНАРОДНЫМИ ПОЧТОВЫМИ ОТПРАВЛЕНИЯМИ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 11.12.2015 г., рег. номер 896-1, Дата вступления в силу 14.03.2016
О ПРИЗНАНИИ УТРАТИВШИМ СИЛУ ПЕРЕЧНЯ ДОКУМЕНТОВ, ПРЕДСТАВЛЯЕМЫХ ТАМОЖЕННЫМ ОРГАНАМ ПРИ ОФОРМЛЕНИИ ЭКСПОРТНО-ИМПОРТНЫХ ГРУЗОВ, А ТАКЖЕ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ К НЕМУ
Постановление Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 11.12.2015 г., рег. номер 428-8, Дата вступления в силу 14.12.2015
О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ПЕРЕЧЕНЬ СТРАН, С КОТОРЫМИ ПОДПИСАНЫ СОГЛАШЕНИЯ О ТОРГОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОМ СОТРУДНИЧЕСТВЕ С ПРЕДОСТАВЛЕНИЕМ РЕЖИМА НАИБОЛЬШЕГО БЛАГОПРИЯТСТВОВАНИЯ
Постановление Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 11.12.2015 г., рег. номер 426-7, Дата вступления в силу 14.12.2015
О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ПЕРЕЧЕНЬ ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО ОБОРУДОВАНИЯ, ОСВОБОЖДАЕМОГО ПРИ ВВОЗЕ НА ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ОТ ИМПОРТНОЙ ТАМОЖЕННОЙ ПОШЛИНЫ И НАЛОГА НА ДОБАВЛЕННУЮ СТОИМОСТЬ
Постановление Министерство экономики Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 24.11.2015 г., рег. номер 2436-4, Дата вступления в силу 30.11.2015
О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ИНСТРУКЦИЮ О ПОРЯДКЕ ЗАПОЛНЕНИЯ ГРУЗОВОЙ ТАМОЖЕННОЙ ДЕКЛАРАЦИИ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 20.10.2015 г., рег. номер 834-27, Дата вступления в силу 26.10.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ПОРЯДОК ПОСТАНОВКИ НА УЧЕТ КОНТРАКТОВ (ДОГОВОРОВ) И СОГЛАШЕНИЙ В ТАМОЖЕННЫХ ОРГАНАХ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 20.10.2015 г., рег. номер 832-9, Дата вступления в силу 26.10.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ПОЛОЖЕНИЕ О СПЕЦИАЛИСТЕ ПО ТАМОЖЕННОМУ ОФОРМЛЕНИЮ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 23.09.2015 г., рег. номер 1272-6, Дата вступления в силу 28.09.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ПОЛОЖЕНИЕ О ТАМОЖЕННОМ БРОКЕРЕ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 15.09.2015 г., рег. номер 1271-5, Дата вступления в силу 21.12.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ИНСТРУКЦИЮ О ПОРЯДКЕ ЗАПОЛНЕНИЯ ГРУЗОВОЙ ТАМОЖЕННОЙ ДЕКЛАРАЦИИ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 17.08.2015 г., рег. номер 834-26, Дата вступления в силу 24.08.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ПУНКТ 5 ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ТАМОЖЕННОГО ОФОРМЛЕНИЯ ТОВАРОВ, УСЛОВНО ВЫПУСКАЕМЫХ В СООТВЕТСТВИИ С ТАМОЖЕННЫМ РЕЖИМОМ «ВЫПУСК ДЛЯ СВОБОДНОГО ОБРАЩЕНИЯ»
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 17.08.2015 г., рег. номер 1404-5, Дата вступления в силу 24.08.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ПОЛОЖЕНИЕ О ПОРЯДКЕ ПРИМЕНЕНИЯ ТАМОЖЕННОЙ КОНВЕНЦИИ О МЕЖДУНАРОДНОЙ ПЕРЕВОЗКЕ ГРУЗОВ С ПРИМЕНЕНИЕМ КНИЖКИ МДП-КАРНЕТ ТИР (КОНВЕНЦИЯ МДП, 1975 Г.)
[Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Узбекистан 20 июля 2015 г. Регистрационный № 290-2]
О ПРИЗНАНИИ УТРАТИВШИМИ СИЛУ ПОРЯДКА ВЗИМАНИЯ СБОРОВ ЗА ВЪЕЗД ИНОСТРАННЫХ АВТОТРАНСПОРТНЫХ СРЕДСТВ НА ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН, А ТАКЖЕ ИЗМЕНЕНИЯ К НЕМУ
[Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Узбекистан 9 июля 2015 г. Регистрационный № 674-2]
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ПЕРЕЧЕНЬ ПОТРЕБИТЕЛЬСКИХ ТОВАРОВ, ВВОЗИМЫХ НА ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Постановление Министерство экономики Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 16.06.2015 г., рег. номер 2500-1, Дата вступления в силу 22.09.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ПЕРЕЧЕНЬ ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО ОБОРУДОВАНИЯ, ОСВОБОЖДАЕМОГО ПРИ ВВОЗЕ НА ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ОТ ИМПОРТНОЙ ТАМОЖЕННОЙ ПОШЛИНЫ И НАЛОГА НА ДОБАВЛЕННУЮ СТОИМОСТЬ
Постановление Министерство экономики Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 10.06.2015 г., рег. номер 2436-3, Дата вступления в силу 16.09.2015
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ВЫДАЧИ ЦЕНТРАЛЬНЫМ БАНКОМ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН РАЗРЕШЕНИЙ ФИЗИЧЕСКИМ ЛИЦАМ-РЕЗИДЕНТАМ НА ВЫВОЗ ЗА ПРЕДЕЛЫ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН НАЛИЧНОЙ ИНОСТРАННОЙ ВАЛЮТЫ
Постановление Правления Центрального банка Республики Узбекистан зарегистрировано 03.06.2015 г., рег. номер 2678, Дата вступления в силу 08.06.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ПОРЯДОК СОЗДАНИЯ ЗОНЫ ТАМОЖЕННОГО КОНТРОЛЯ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 01.06.2015 г., рег. номер 470-3, Дата вступления в силу 08.06.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ПРЕДЕЛЬНЫЕ НОРМЫ БЕСПОШЛИННОГО ВВОЗА ТОВАРОВ ФИЗИЧЕСКИМИ ЛИЦАМИ НА ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Постановление Министерства финансов Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 21.04.2015 г., рег. номер 279-2, дата вступления в силу 27.04.2015
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ПРАВИЛА ЗАЯВЛЕНИЯ И КОНТРОЛЯ ТАМОЖЕННОЙ СТОИМОСТИ ТОВАРОВ, ВВОЗИМЫХ НА ТАМОЖЕННУЮ ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 10.03.2015 г., рег. номер 899-2, дата вступления в силу 16.03.2015
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 17.02.2015 г., рег. номер 1803-1, дата вступления в силу 23.02.2015
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 16.02.2015 г., рег. номер 925-3, дата вступления в силу 23.02.2015
Постановление Министерство экономики Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 13.02.2015 г., рег. номер 2436-2, дата вступления в силу 20.05.2015
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 02.02.2015 г., рег. номер 391-1, дата вступления в силу 09.02.2015
Постановление Государственного комитета связи, информатизации и телекоммуникационных технологий Республики Узбекистан, Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан, Правления Центрального банка Республики Узбекистан зарегистрировано 28.01.2015 г., рег. номер 2549-1, дата вступления в силу 02.02.2015
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 26.01.2015 г., рег. номер 2606-1, дата вступления в силу 02.02.2015
Постановление Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 26.01.2015 г., рег. номер 2429-2, дата вступления в силу 02.02.2015
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 19.01.2015 г., рег. номер 818-1, дата вступления в силу 26.01.2015
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 24.11.2014 г., рег. номер 2419-1, дата вступления в силу 01.12.2014
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ПОЛОЖЕНИЕ О ПОРЯДКЕ ПОДАЧИ ПРЕДВАРИТЕЛЬНОЙ ТАМОЖЕННОЙ ДЕКЛАРАЦИИ В ТАМОЖЕННЫЕ ОРГАНЫ ДО МОМЕНТА ФАКТИЧЕСКОГО ПРИБЫТИЯ ИМПОРТИРУЕМЫХ ТОВАРОВ НА ТАМОЖЕННУЮ ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 24.11.2014 г., рег. номер 2418-2, дата вступления в силу 01.12.2014
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ПОРЯДОК ТАМОЖЕННОГО КОНТРОЛЯ И ОФОРМЛЕНИЯ РУЧНОЙ КЛАДИ, БАГАЖА, ВАЛЮТЫ И ВАЛЮТНЫХ ЦЕННОСТЕЙ ПАССАЖИРОВ, СЛЕДУЮЩИХ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНЫМ ТРАНСПОРТОМ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан, Государственно-акционерной железнодорожной компании «Узбекистан темир йуллари», Министерства финансов Республики Узбекистан, Правления Центрального банка Республики Узбекистан зарегистрировано 17.11.2014 г., рег. номер 619-4, дата вступления в силу 24.11.2014
О ПРИЗНАНИИ УТРАТИВШИМИ СИЛУ ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ПОСТАНОВКИ НА УЧЕТ И ОСУЩЕСТВЛЕНИЯ КОНТРОЛЯ ЗА ИСПОЛНЕНИЕМ ЭКСПОРТНЫХ И БАРТЕРНЫХ КОНТРАКТОВ В УПОЛНОМОЧЕННЫХ БАНКАХ, А ТАКЖЕ ИЗМЕНЕНИЙ ИДОПОЛНЕНИЙ К НЕМУ
Постановление Правления Центрального банка Республики Узбекистан зарегистрировано 05.09.2014 г., рег. номер 954-8, дата вступления в силу 08.09.2014
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ИНСТРУКЦИЮ О ПОРЯДКЕ ЗАПОЛНЕНИЯ ГРУЗОВОЙ ТАМОЖЕННОЙ ДЕКЛАРАЦИИ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 03.09.2014 г., рег. номер 834-25, дата вступления в силу 08.09.2014
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ПОРЯДОК ПОСТАНОВКИ НА УЧЕТ КОНТРАКТОВ(ДОГОВОРОВ) И СОГЛАШЕНИЙ В ТАМОЖЕННЫХ ОРГАНАХ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 27.08.2014 г., рег. номер 832-8, дата вступления в силу 02.09.2014
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ПОЛОЖЕНИЕ О ПОРЯДКЕ ТАМОЖЕННОГО СОПРОВОЖДЕНИЯ ТОВАРОВ, ПЕРЕМЕЩАЕМЫХ ПО АВТОМОБИЛЬНЫМ ДОРОГАМ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан, Министерства внутренних дел Республики Узбекистан зарегистрировано 22.08.2014 г., рег. номер 1278-3, дата вступления в силу 25.08.2014
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ПРИКАЗ «ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ПРОВЕДЕНИЯ ТЕСТОВЫХ ИСПЫТАНИЙ ПРИ ПРИЕМЕ СЛУШАТЕЛЕЙ И КУРСАНТОВ В ВЫСШИЕ ВОЕННЫЕ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫЕ УЧРЕЖДЕНИЯ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН»
Приказ директора Государственного центра тестирования при Кабинете Министров Республики Узбекистан зарегистрировано 21.08.2014 г., рег. номер 2477-1, дата вступления в силу 25.08.2014
О ПРИЗНАНИИ УТРАТИВШИМИ СИЛУ ПОСТАНОВЛЕНИЯ «ОБ УТВЕРЖДЕНИИИНСТРУКЦИИ О ПОРЯДКЕ ЗАПОЛНЕНИЯ И ОФОРМЛЕНИЯ ТАМОЖЕННОЙ ДЕКЛАРАЦИИ ФОРМЫ Т-6»,А ТАКЖЕ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ К НЕМУ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 05.08.2014 г., рег. номер 1342-2, дата вступления в силу 11.08.2014
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ПУНКТ 6 ПЕРЕЧНЯ ОПАСНЫХ ГРУЗОВ,ТРАНЗИТ КОТОРЫХ ЧЕРЕЗ ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ОСУЩЕСТВЛЯЕТСЯ ТОЛЬКОПРИ НАЛИЧИИ СПЕЦИАЛЬНОГО РАЗРЕШЕНИЯ
Постановление Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 24.07.2014 г., рег. номер 2429-1, дата вступления в силу 29.07.2014
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ПРИКАЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО ТАМОЖЕННОГО КОМИТЕТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН «О ПРАВОВОМ РЕГУЛИРОВАНИИ ПРОПУСКА И ДЕКЛАРИРОВАНИЯ ТОВАРОВ, ПЕРЕМЕЩАЕМЫХ ЧЕРЕЗ ТАМОЖЕННУЮ ГРАНИЦУ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН»
[Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Узбекистан 14 февраля 2013 г. Регистрационный № 3-5]
О ПРИЗНАНИИ УТРАТИВШИМИ СИЛУ НЕКОТОРЫХ НОРМАТИВНО-ПРАВОВЫХ АКТОВ ГОСУДАРСТВЕННОГО ТАМОЖЕННОГО КОМИТЕТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
[Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Узбекистан 12 декабря 2011 г., регистрационный № 2297]
О ПРИЗНАНИИ УТРАТИВШИМИ СИЛУ НЕКОТОРЫХ НОРМАТИВНО-ПРАВОВЫХ АКТОВ МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ, ГОСУДАРСТВЕННОГО ТАМОЖЕННОГО КОМИТЕТА И МИНИСТЕРСТВА ВНЕШНИХ ЭКОНОМИЧЕСКИХ СВЯЗЕЙ, ИНВЕСТИЦИЙ И ТОРГОВЛИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
[Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Узбекистан 27 февраля 2008 г. Регистрационный № 1774]