Божхона қиймати декларациясини тўлдириш тартиби тўғрисидаги йўриқномани тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг Қарори 14.03.2017 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2868, кучга кириш санаси 23.06.2017
Божхона юк декларациясини тўлдириш тартиби тўғрисидаги йўриқномани тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг Қарори 06.04.2016 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2773, кучга кириш санаси 21.04.2016
НОРМАТИВ-ҲУҚУҚИЙ ҲУЖЖАТЛАР ЛОЙИҲАЛАРИНИНГ КОРРУПЦИЯГА ҚАРШИ ЭКСПЕРТИЗАСИНИ ЎТКАЗИШ УСЛУБИЁТИНИ ТАСДИҚЛАШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси адлия вазирининг буйруғи 25.12.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2745, кучга кириш санаси 28.12.2015
ТОВАР ВА ТРАНСПОРТ ВОСИТАЛАРИНИ ДАВЛАТ БОЖХОНА ХИЗМАТИ ОРГАНИ ХОДИМЛАРИ ТОМОНИДАН КЎЗДАН КЕЧИРИШ ҲАМДА БОЖХОНА КЎРИГИДАН ЎТКАЗИШ БЎЙИЧА ЙЎРИҚНОМАНИ ТАСДИҚЛАШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 11.09.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2714, кучга кириш санаси 14.12.2015
ЙЎЛОВЧИ БОЖХОНА ДЕКЛАРАЦИЯСИНИ ТЎЛДИРИШ ВА РАСМИЙЛАШТИРИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ ЙЎРИҚНОМАНИ ТАСДИҚЛАШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 05.08.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2606, кучга кириш санаси 11.08.2014
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БОЖХОНА ЧЕГАРАСИДАН ЎТКАЗИЛАЁТГАН ТОВАРЛАРНИНГ НАМУНАЛАРИНИ ВА НУСХАЛАРИНИ БОЖХОНА ОРГАНЛАРИ ТИЗИМИДА ТАСАРРУФ ЭТИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ ЙЎРИҚНОМАНИ ТАСДИҚЛАШ ҲАҚИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 29.08.2003 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1269, кучга кириш санаси 08.09.2003
ОРТИҚЧА ТЎЛАНГАН ВА УНДИРИЛГАН БОЖХОНА ТЎЛОВЛАРИНИ ҚАЙТАРИШ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг Йўриқномаси 14.07.2000 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 947, кучга кириш санаси 24.07.2000
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲУДУДИГА СЕРТИФИКАТЦИЯЛАНИШИ МАЖБУРИЙ БЎЛГАН ТОВАРЛАРНИ ( МАҲСУЛОТЛАР)НИ ОЛИБ КИРИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДА
Ўздавстандартнинг, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг Йўриқномаси 26.02.2000 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 901, кучга кириш санаси 07.03.2000
БОЖХОНА ОРГАНЛАРИ ТОМОНИДАН МАХСУС ВОСИТАЛАРНИ ҚЎЛЛАШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг Йўриқномаси 09.11.1999 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 835, кучга кириш санаси 09.11.1999
ЖИСМОНИЙ ШАХСЛАР ТОМОНИДАН НАҚД ЧЕТ ЭЛ ВАЛЮТАСИНИ ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИГА ОЛИБ КИРИШ ВА ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДАН ОЛИБ ЧИҚИШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДА
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг йўриқномаси 07.05.1999 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 716, кучга кириш санаси 07.05.1999
БОЖХОНА ТЎЛОВЛАРИНИ ТЎЛАШ МУДДАТЛАРИНИ УЗАЙТИРИШ ВА УЛАРНИ БЎЛИБ ТЎЛАШГА ИМКОН БЕРИШ БЎЙИЧА
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг Йўриқномаси 08.04.1999 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 697, кучга кириш санаси 08.04.1999

Об утверждении Инструкции о порядке заполнения корректировки таможенной стоимости товара и (или) таможенных платежей
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 14.03.2017 г., рег. номер 2867, Дата вступления в силу 23.06.2017
Об утверждении Инструкции о порядке заполнения декларации таможенной стоимости
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 14.03.2017 г., рег. номер 2868, Дата вступления в силу 23.06.2017
Об утверждении Инструкции о порядке заполнения грузовой таможенной декларации
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 06.04.2016 г., рег. номер 2773, Дата вступления в силу 21.04.2016
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ МЕТОДИКИ ПРОВЕДЕНИЯ АНТИКОРРУПЦИОННОЙ ЭКСПЕРТИЗЫ ПРОЕКТОВ НОРМАТИВНО-ПРАВОВЫХ АКТОВ
Приказ министра юстиции Республики Узбекистан зарегистрировано 25.12.2015 г., рег. номер 2745, Дата вступления в силу 28.12.2015
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ИНСТРУКЦИИ О ПОРЯДКЕ ЗАПОЛНЕНИЯ И ОФОРМЛЕНИЯПАССАЖИРСКОЙ ТАМОЖЕННОЙ ДЕКЛАРАЦИИ
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 05.08.2014 г., рег. номер 2606, дата вступления в силу 11.08.2014
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ИНСТРУКЦИИ ПО ЗАПОЛНЕНИЮ ДЕКЛАРАЦИИ ТАМОЖЕННОЙ СТОИМОСТИ ВЫВОЗИМЫХ ТОВАРОВ
[Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Узбекистан 5 мая 2008 г., регистрационный № 1803]
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ИНСТРУКЦИИ О ПОРЯДКЕ ОБРАЩЕНИЯ В СИСТЕМЕ ТАМОЖЕННЫХ ОРГАНОВ С ПРОБАМИ И ОБРАЗЦАМИ ТОВАРОВ, ПЕРЕМЕЩАЕМЫХ ЧЕРЕЗ ТАМОЖЕННУЮ ГРАНИЦУ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
[Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Узбекистан от 29 августа 2003 г. Регистрационный № 1269]
О ВОЗВРАТЕ ИЗЛИШНЕ УПЛАЧЕННЫХ ИЛИ ВЗЫСКАННЫХ ТАМОЖЕННЫХ ПЛАТЕЖЕЙ
[Зарегистрирована Министерством юстиции Республики Узбекистан от 14 июля 2000 г. Регистрационный № 947]
ПО ЗАПОЛНЕНИЮ ФОРМ КОРРЕКТИРОВКИ ТАМОЖЕННОЙ СТОИМОСТИ КТС-1 И КТС-2
[Зарегистрирована Министерством юстиции Республики Узбекистан от 20 апреля 2000 г. Регистрационный № 920]
О ПОРЯДКЕ ВВОЗА НА ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ТОВАРОВ (ПРОДУКЦИИ), ПОДЛЕЖАЩИХ ОБЯЗАТЕЛЬНОЙ СЕРТИФИКАЦИИ
[Зарегистрирована Министерством юстиции Республики Узбекистан от 26 февраля 2000 г. Регистрационный № 901]
О ПОРЯДКЕ ПРИМЕНЕНИЯ ТАМОЖЕННЫМИ ОРГАНАМИ СПЕЦИАЛЬНЫХ СРЕДСТВ
[Зарегистрирована Министерством юстиции Республики Узбекистан от 9 ноября 1999 года. Регистрационный № 835]
О ПОРЯДКЕ ЗАПОЛНЕНИЯ ГРУЗОВОЙ ТАМОЖЕННОЙ ДЕКЛАРАЦИИ
[Зарегистрирована Министерством юстиции Республики Узбекистан от 3 ноября 1999 года. Регистрационный № 834]
О ПОРЯДКЕ ВВОЗА В РЕСПУБЛИКУ УЗБЕКИСТАН И ВЫВОЗА ИЗ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН НАЛИЧНОЙ ИНОСТРАННОЙ ВАЛЮТЫ ФИЗИЧЕСКИМИ ЛИЦАМИ
[Зарегистрирована Министерством юстиции Республики Узбекистан от 7 мая 1999 г. № 716]
ПО ПРЕДОСТАВЛЕНИЮ ОТСРОЧКИ И РАССРОЧКИ УПЛАТЫ ТАМОЖЕННЫХ ПЛАТЕЖЕЙ
[Зарегистрирована Министерством юстиции Республики Узбекистан от 8 апреля 1999 г. Регистрационный № 697]
ПО ЗАПОЛНЕНИЮ ДЕКЛАРАЦИИ ТАМОЖЕННОЙ СТОИМОСТИ
[Зарегистрирована Министерством юстиции Республики Узбекистан от 13 января 1998 года. Регистрационный № 391]
ПО ОПРЕДЕЛЕНИЮ ТАМОЖЕННОЙ СТОИМОСТИ ТОВАРОВ, ВВОЗИМЫХ НА ТЕРРИТОРИЮ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
[Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Узбекистан от 13 января 1998 года. Регистрационный № 390]