Рақобатбардош маҳсулотлар ишлаб чиқаришни янада кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида/
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 20.10.2021 йилдаги ПҚ-5262-сон, Кучга кириш санаси 21.10.2021
Тошкент метрополитени фаолиятининг самарадорлигини ошириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 16.10.2021 йилдаги ПҚ-5260-сон, Кучга кириш санаси 16.10.2021
Велоспортни ривожлантиришга доир комплекс чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 24.09.2021 йилдаги ПҚ-5251-сон, Кучга кириш санаси 24.09.2021
Махсус иқтисодий зоналар иштирокчиларини янада қўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 14.09.2021 йилдаги ПҚ-5243-сон, Кучга кириш санаси 15.09.2021
Қўшилган қиймат солиғи маъмуриятчилигини такомиллаштириш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 24.08.2021 йилдаги ПҚ-5231-сон, Кучга кириш санаси 25.08.2021
Сурхондарё вилоятида қулай инвестиция муҳитини яратиш, кичик бизнес ва оилавий тадбиркорликни рағбатлантириш юзасидан қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 23.08.2021 йилдаги ПҚ-5228-сон, Кучга кириш санаси 23.08.2021
Чавандозлар мактаблари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 05.08.2021 йилдаги ПҚ-5212-сон, Кучга кириш санаси 06.08.2021
Ўзбекистонда йилқичилик, от спорти, замонавий бешкураш ва полони 2025 йилгача ривожлантириш давлат дастури тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 05.08.2021 йилдаги ПҚ-5211-сон, Кучга кириш санаси 06.08.2021
Н.И. Пирогов номидаги Россия миллий тадқиқот тиббиёт университетининг Тошкент шаҳридаги филиали фаолиятини ташкил этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 01.07.2021 йилдаги ПҚ-5169-сон, Кучга кириш санаси 02.07.2021
Тошкент халқаро кинофестивалини қайта тиклаш ва ўтказиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 19.06.2021 йилдаги ПҚ-5151-сон, Кучга кириш санаси 19.06.2021
Вазирликлар, давлат қўмиталари, давлат бошқарувининг бошқа органлари ва хўжалик бирлашмалари раҳбарлари ўринбосарларининг фаолияти самарадорлигини баҳолаш тизимини жорий этиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 22.07.2021 йилдаги ПҚ-5189-сон, Кучга кириш санаси 23.07.2021
Камондан отиш спорт турини янада ривожлантириш ва оммалаштириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 17.06.2021 йилдаги ПҚ-5149-сон, Кучга кириш санаси 18.06.2021
“Хизматлар соҳасини жадал ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 майдаги ПҚ-5113-сон қарори, Кучга кириш санаси 12.05.2021
Фуқаро авиацияси корхоналарини трансформация қилиш ва қўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 30.04.2021 йилдаги ПҚ-5100-сон, Кучга кириш санаси 30.04.2021
Тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш тизимини такомиллаштириш, ишбилармонлик муҳитини янада яхшилаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 21.04.2021 йилдаги ПҚ-5087-сон, Кучга кириш санаси 22.04.2021
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 9 февралдаги «Қоракўлчилик тармоғини янада ривожлантириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги ПҚ-4984-сон қарорига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 14.04.2021 йилдаги ПҚ-5075-сон, Кучга кириш санаси 14.04.2021
Ўзбекистон Республикасида қайта тикланувчи ва водород энергетикасини ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 09.04.2021 йилдаги ПҚ-5063-сон, Кучга кириш санаси 09.04.2021
Юқори ликвидли ва монопол товарларни сотиш жараёнларига бозор механизмларини жорий этишни давом эттириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 17.03.2021 йилдаги ПҚ-5031-сон, Кучга кириш санаси 18.03.2021
Йилқичилик ва от спортини янада ривожлантириш ҳамда замонавий бешкураш ва поло спорт турини оммалаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 11.03.2021 йилдаги ПҚ-5024-сон, Кучга кириш санаси 12.03.2021
Чорвачилик тармоқларини давлат томонидан янада қўллаб-қувватлашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 03.03.2021 йилдаги ПҚ-5017-сон, Кучга кириш санаси 04.03.2021
Электротехника саноатини янада ривожлантириш ва маҳаллий маҳсулотларнинг рақобатбардошлигини оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 02.03.2021 йилдаги ПҚ-5011-сон, Кучга кириш санаси 03.03.2021
Ўзбекистон Республикаси қишлоқ хўжалигини ривожлантиришнинг 2020-2030 йилларга мўлжалланган стратегиясида белгиланган вазифаларни 2021 йилда амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 26.02.2021 йилдаги ПҚ-5009-сон, Кучга кириш санаси 27.02.2021
Заргарлик саноатини янада ривожлантириш учун қулай шарт-шароитлар яратиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 22.02.2021 йилдаги ПҚ-4998-сон, Кучга кириш санаси 22.02.2021

О мерах по дальнейшему расширению производства конкурентоспособной продукции
Постановление Президента Республики Узбекистан от 20.10.2021 г. № ПП-5262, Дата вступления в силу 21.10.2021
О мерах по повышению эффективности деятельности Ташкентского метрополитена
Постановление Президента Республики Узбекистан от 16.10.2021 г. № ПП-5260, Дата вступления в силу 16.10.2021
О комплексных мерах по развитию велоспорта
Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.09.2021 г. № ПП-5251, Дата вступления в силу 24.09.2021
О мерах по дальнейшей поддержке участников специальных экономических зон
Постановление Президента Республики Узбекистан от 14.09.2021 г. № ПП-5243, Дата вступления в силу 15.09.2021
О совершенствовании администрирования налога на добавленную стоимость
Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.08.2021 г. № ПП-5231, Дата вступления в силу 25.08.2021
О дополнительных мерах по созданию благоприятного инвестиционного климата, поощрению малого бизнеса и семейного предпринимательства в Сурхандарьинской области
Постановление Президента Республики Узбекистан от 23.08.2021 г. № ПП-5228, Дата вступления в силу 23.08.2021
О мерах по организации деятельности Школ наездников
Постановление Президента Республики Узбекистан от 05.08.2021 г. № ПП-5212, Дата вступления в силу 06.08.202
О Государственной программе развития коневодства, конного спорта, современного пятиборья и поло в Узбекистане до 2025 года
Постановление Президента Республики Узбекистан от 05.08.2021 г. № ПП-5211, Дата вступления в силу 06.08.2021
Об организации деятельности филиала Российского национального исследовательского медицинского университета имени Н.И. Пирогова в городе Ташкенте
Постановление Президента Республики Узбекистан от 01.07.2021 г. № ПП-5169, Дата вступления в силу 02.07.2021
О возрождении и проведении Ташкентского международного кинофестиваля
Постановление Президента Республики Узбекистан от 19.06.2021 г. № ПП-5151, Дата вступления в силу 19.06.2021
О мерах по дальнейшему развитию и популяризации вида спорта стрельба из лука
Постановление Президента Республики Узбекистан от 17.06.2021 г. № ПП-5149, Дата вступления в силу 18.06.2021
О мерах по трансформации и поддержке предприятий гражданской авиации
Постановление Президента Республики Узбекистан от 30.04.2021 г. № ПП-5100, Дата вступления в силу 30.04.2021
О дополнительных мерах по совершенствованию системы поддержки предпринимательства, дальнейшему улучшению делового климата
Постановление Президента Республики Узбекистан от 21.04.2021 г. № ПП-5087, Дата вступления в силу 22.04.2021
О внесении изменений и дополнений в постановление Президента Республики Узбекистан от 9 февраля 2021 года № ПП-4984 «О дополнительных мерах по дальнейшему развитию сферы каракулеводства»
Постановление Президента Республики Узбекистан от 14.04.2021 г. № ПП-5075, Дата вступления в силу 14.04.2021
О мерах по развитию возобновляемой и водородной энергетики в Республике Узбекистан
Постановление Президента Республики Узбекистан от 09.04.2021 г. № ПП-5063, Дата вступления в силу 09.04.2021
О мерах по дальнейшему внедрению рыночных механизмов в процессы реализации высоколиквидных и монопольных товаров
Постановление Президента Республики Узбекистан от 17.03.2021 г. № ПП-5031, Дата вступления в силу 18.03.2021
О дополнительных мерах по дальнейшему развитию коневодства и конного спорта, а также популяризации современного пятиборья и поло
Постановление Президента Республики Узбекистан от 11.03.2021 г. № ПП-5024, Дата вступления в силу 12.03.2021
О дополнительных мерах по дальнейшей государственной поддержке отраслей животноводства
Постановление Президента Республики Узбекистан от 03.03.2021 г. № ПП-5017, Дата вступления в силу 04.03.2021
О дополнительных мерах по дальнейшему развитию электротехнической промышленности и повышению конкурентоспособности отечественной продукции
Постановление Президента Республики Узбекистан от 02.03.2021 г. № ПП-5011, Дата вступления в силу 03.03.2021
О мерах по реализации в 2021 году задач, определенных в Стратегии развития сельского хозяйства Республики Узбекистан на 2020-2030 годы
Постановление Президента Республики Узбекистан от 26.02.2021 г. № ПП-5009, Дата вступления в силу 27.02.2021
О мерах по созданию благоприятных условий для дальнейшего развития ювелирной промышленности
Постановление Президента Республики Узбекистан от 22.02.2021 г. № ПП-4998, Дата вступления в силу 22.02.2021