Хорижий давлат ҳудудида вафот этган шахсни Ўзбекистон Республикаси ҳудудида дафн этишда кўмаклашиш тартиби ҳақидаги низомга ўзгартиришлар киритиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 12.12.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2269-1, Кучга кириш санаси 13.12.2018
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори. Ўзбекистон республикаси Адлия вазирлиги томонидан 2018 йил 18 декабрда рўйхатдан ўтказилган, рўйхат рақами 2787-1
«Божхона расмийлаштируви бўйича мутахассисни ўқитиш, унинг малакасини ошириш, шунингдек божхона расмийлаштируви бўйича мутахассиснинг малака аттестатини бериш, қайта расмийлаштириш (унинг амал қилиш муддатини узайтириш) тўхтатиб туриш, тугатиш ва бекор қилиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида»ги қарорни ўз кучини йўқотган деб топиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 03.12.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2814-1, Кучга кириш санаси 04.12.2018
Товарларнинг келиб чиқишини сертификатлашни ўтказиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Ташқи савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 16.11.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2131-3, Кучга кириш санаси 17.11.2018
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 08.11.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2778-3, Кучга кириш санаси 09.11.2018
Чет эл товарларини ташиш жараёнида божхона тўловлари тўланишини таъминлашни ваколатли шахслар билан реал вақт режимида интерактив шаклда ўзаро ҳамкорлик асосида ҳисобга олиш ва назорат қилиш тартиби тўғрисидаги низомга қўшимчалар киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 08.10.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2823-1, Кучга кириш санаси 10.01.2019
Халқаро почта ва курьерлик жўнатмалари устидан божхона назорати қоидаларига ўзгартиришлар киритиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 29.09.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 896-4, Кучга кириш санаси 02.10.2018
«Импорт қилинадиган товарларни божхонада расмийлаштиришда даврий божхона декларациясини тақдим этиш тартиби тўғрисида низомни тасдиқлаш ҳақида» қарор, шунингдек унга ўзгартиришларни ўз кучини йўқотган деб топиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 05.07.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2419-3, Кучга кириш санаси 06.07.2018
Ўзбекистон Республикаси божхона чегараси орқали радиоэлектрон воситалар ва юқори частотали қурилмаларни олиб ўтиш тартибига ўзгартиришлар киритиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг қарори 05.07.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 526-6, Кучга кириш санаси 06.07.2018
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 25.06.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2773-2, Кучга кириш санаси 01.07.2018
«Товарлар Ўзбекистон Республикаси божхона ҳудудига амалда олиб келиниши пайтигача божхона органларига дастлабки божхона декларациясини тақдим этиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида»ги қарорга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 18.06.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2418-4, Кучга кириш санаси 01.07.2018
Товарлар Ўзбекистон Республикаси божхона ҳудудига амалда олиб келиниши пайтигача божхона органларига дастлабки божхона декларациясини тақдим этиш тартиби тўғрисида низомга ўзгартиришлар киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 27.06.2013 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2418-1, Кучга кириш санаси 01.07.2013
Олий ҳарбий божхона институтига ўқишга қабул қилиш тартиби тўғрисидаги низомнинг 3-банди олтинчи хатбошисига ўзгартириш киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 12.06.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2659-2, Кучга кириш санаси 14.06.2018
«Товарларни қайта ишлаш жараёнининг техник-иқтисодий асосларини келишиш ва божхона ҳудудидан ташқарида товарларни қайта ишлашнинг Ўзбекистон Республикаси иқтисодий манфаатларига мувофиқлиги тўғрисида хулосалар бериш тартиби ҳақидаги низомни тасдиқлаш тўғрисида»ги қарорни ўз кучини йўқотган деб топиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Ташқи савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 31.05.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1634-1, Кучга кириш санаси 01.06.2018
Ўзбекистон Республикаси ҳудудига жисмоний шахслар томонидан товарларни акциз солиғи солинмасдан олиб киришнинг чекланган нормалари, шунингдек унга ўзгартиришларни ўз кучини йўқотган деб топиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 13.04.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 412-3, Кучга кириш санаси 13.04.2018
Жисмоний шахслар томонидан Ўзбекистон Республикаси ҳудудига товарларни божсиз олиб киришнинг меъёрий нормалари, шунингдек унга ўзгартиришлар ва қўшимчани ўз кучини йўқотган деб топиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 13.04.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 279-3, Кучга кириш санаси 13.04.2018
Халқаро почта ва курьерлик жўнатувлари устидан божхона назорати қоидаларининг 4.12-бандига ўзгартириш киритиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 27.03.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 896-3, Кучга кириш санаси 27.03.2018
Ўзбекистон Республикасининг нақд миллий валютасини олиб кириш ва олиб чиқиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартиришлар ва қўшимча киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқаруви, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 12.03.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1326-2, Кучга кириш санаси 12.03.2018
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки томонидан жисмоний шахслар-резидентларга нақд хорижий валютани Ўзбекистон Республикаси ҳудудидан ташқарига олиб чиқишга рухсатномалар бериш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқарувининг қарори 12.03.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2678-2, Кучга кириш санаси 12.03.2018
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқарувининг, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 12.03.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2694-1, Кучга кириш санаси 12.03.2018
Божхона кирим ордерининг шакли ва уни тўлдириш қоидаларининг 2-бандига ўзгартириш киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 09.03.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2856-1, Кучга кириш санаси 09.03.2018
Йўловчи божхона декларациясини тўлдириш ва расмийлаштириш тартиби тўғрисидаги йўриқноманинг 2-бандига ўзгартириш киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 09.03.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2606-4, Кучга кириш санаси 09.03.2018
1975 йилдаги юкларни халқаро йўлларда ташиш дафтарчасини қўллаган ҳолда юкларни халқаро ташиш тўғрисидаги божхона конвенциясини қўллаш тартиби тўғрисида низомга ўзгартиришлар ва қўшимча киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон автомобиль ва дарё транспорти агентлигининг қарори 27.02.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 290-4, Кучга кириш санаси 28.02.2018
«Ўзбекистон Республикаси Сурхондарё минтақаси Бойсун инвестиция блокига нисбатан 2010 йил 4 июндаги Маҳсулот тақсимотига оид битим доирасида Ўзбекистон Республикаси божхона чегараси орқали олиб ўтиладиган товарларнинг божхона расмийлаштируви қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида»ги қарорни ўз кучини йўқотган деб топиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар бўйича давлат қўмитасининг қарори 21.02.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2250-1, Кучга кириш санаси 21.02.2018
Ўзбекистон Республикасида махсус товарлар экспорти ва импортини лицензиялаш тартиби тўғрисида низом, шунингдек унга ўзгартиришни ўз кучини йўқотган деб топиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Ташқи савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 15.02.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 422-2, Кучга кириш санаси 15.02.2018
«Янгидан ташкил этилаётган ихтисослаштирилган таъмирлаш-қурилиш ташкилотлари томонидан солиқ ва божхона имтиёзларини қўллаш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида»ги қарор, шунингдек унга ўзгартириш ва қўшимчаларни ўз кучини йўқотган деб топиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Давлат солиқ қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Давлат архитектура ва қурилиш қўмитасининг қарори 01.02.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2009-2, Кучга кириш санаси 02.02.2018
Божхона қонунчилигини бузган шахсларни маъмурий ушлаб туриш тартиби тўғрисидаги низомни, шунингдек унга ўзгартириш ва қўшимчаларни ўз кучини йўқотган деб топиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 01.02.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 717-2, Кучга кириш санаси 02.02.2018
«Навоий» эркин индустриал-иқтисодий зонасида товарларни расмийлаштиришда божхона юк декларациясини тўлдириш қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида»ги қарор, шунингдек унга ўзгартиришларни ўз кучини йўқотган деб топиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 01.02.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2154-2, Кучга кириш санаси 02.02.2018
Йўловчи божхона декларациясини тўлдириш ва расмийлаштириш тартиби тўғрисидаги йўриқномага ўзгартиришлар киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 17.01.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2606-3, Кучга кириш санаси 17.01.2018
«Ноозиқ-овқат истеъмол товарларини ишлаб чиқаришга ихтисослашган корхоналар томонидан солиқ ва божхона имтиёзларини қўллаш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида»ги қарор, шунингдек унга ўзгартириш ва қўшимчаларни ўз кучини йўқотган деб топиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ташқи савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат солиқ қўмитаси, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 16.01.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1932-2, Кучга кириш санаси 16.01.2018
Ўзбекистон Республикаси ҳудудига олиб киришда импорт божхона божи ва қўшилган қиймат солиғидан озод қилинадиган технологик жиҳозлар рўйхатига ўзгартиришлар киритиш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ташқи савдо вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг қарори 11.01.2018 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2436-8, Кучга кириш санаси 11.01.2018

О внесении изменений в Положение о порядке содействия в погребении на территории Республики Узбекистан умершего на территории иностранного государства
Постановление Министерства иностранных дел Республики Узбекистан, Министерства внутренних дел Республики Узбекистан, Министерства здравоохранения Республики Узбекистан, Министерства юстиции Республики Узбекистан, Службы государственной безопасности Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 12.12.2018 г., рег. номер 2269-1, Дата вступления в силу 13.12.2018
О признании утратившим силу постановления «Об утверждении Перечня товаров, подлежащих обязательному проведению таможенной экспертизы в ходе производства их таможенного оформления»
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 18.12.2018 г., рег. номер 2787-1, Дата вступления в силу 19.12.2018
О признании утратившим силу постановления «Об утверждении Положения о порядке обучения, повышения квалификации специалиста по таможенному оформлению, а также выдачи, переоформления (продления срока действия), приостановления, прекращения и аннулирования квалификационного аттестата специалиста по таможенному оформлению»
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 03.12.2018 г., рег. номер 2814-1, Дата вступления в силу 04.12.2018
О внесении изменений и дополнений в Положение о порядке проведения сертификации происхождения товаров
Постановление Министерства внешней торговли Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 16.11.2018 г., рег. номер 2131-3, Дата вступления в силу 17.11.2018
О внесении изменений в Правила таможенного контроля за международными почтовыми и курьерскими отправлениями
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 29.09.2018 г., рег. номер 896-4, Дата вступления в силу 02.10.2018
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Узбекистан (Указ Президента Республики Узбекистан от 11 апреля 2018 года № УП-5409 «О мерах по дальнейшему сокращению и упрощению лицензионных и разрешительных процедур в сфере предпринимательской деятельности, а также улучшению условий ведения бизнеса»)
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 25.06.2018 г. № 467, Дата вступления в силу 26.06.2018
О дополнительных мерах по совершенствованию порядка ввоза товаров физическими лицами в Республику Узбекистан
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22.06.2018 г. № 463, Дата вступления в силу 01.07.2018
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 25.06.2018 г. № 470, Дата вступления в силу 26.06.20
О внесении изменений в Положение о порядке подачи предварительной таможенной декларации в таможенные органы до момента фактического прибытия импортируемых товаров на таможенную территорию Республики Узбекистан
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 27.06.2013 г., рег. номер 2418-1, Дата вступления в силу 01.07.2013
О признании утратившим силу постановления «Об утверждении Положения о порядке согласования технико-экономического обоснования процесса переработки товаров и выдачи заключения о соответствии переработки товаров вне таможенной территории экономическим интересам Республики Узбекистан»
Постановление Министерства внешней торговли Республики Узбекистан, Министерства экономики Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 31.05.2018 г., рег. номер 1634-1, Дата вступления в силу 01.06.2018
О признании утратившими силу Предельных норм беспошлинного ввоза товаров физическими лицами на территорию Республики Узбекистан, а также изменений и дополнения к ним
Постановление Министерства финансов Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 13.04.2018 г., рег. номер 279-3, Дата вступления в силу 13.04.2018
О признании утратившими силу Предельных норм ввоза физическими лицами на территорию Республики Узбекистан товаров, не подлежащих обложению акцизным налогом, а также изменений к ним
Постановление Министерства финансов Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 13.04.2018 г., рег. номер 412-3, Дата вступления в силу 13.04.2018
О внесении изменения в пункт 4.12 Правил таможенного контроля за международными почтовыми и курьерскими отправлениями
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 27.03.2018 г., рег. номер 896-3, Дата вступления в силу 27.03.2018
Постановление Министерства финансов Республики Узбекистан, Министерства внешней торговли Республики Узбекистан, Правления Центрального банка Республики Узбекистан, Государственного налогового комитета Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 12.03.2018 г., рег. номер 1183-2, Дата вступления в силу 12.03.2018
О внесении изменений и дополнения в Положение о порядке ввоза и вывоза наличной национальной валюты Республики Узбекистан
Постановление Правления Центрального банка Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 12.03.2018 г., рег. номер 1326-2, Дата вступления в силу 12.03.2018
О внесении изменения в пункт 2 Формы таможенного приходного ордера и правил его заполнения
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 09.03.2018 г., рег. номер 2856-1, Дата вступления в силу 09.03.2018
О внесении изменения в пункт 2 Инструкции о порядке заполнения и оформления пассажирской таможенной декларации
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 09.03.2018 г., рег. номер 2606-4, Дата вступления в силу 09.03.2018
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан, Узбекского агентства автомобильного и речного транспорта зарегистрировано 27.02.2018 г., рег. номер 290-4, Кучга кириш санаси 28.02.2018
О признании утратившим силу постановления «Об утверждении правил таможенного оформления товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Узбекистан в рамках Соглашения о разделе продукции в отношении Байсунского инвестиционного блока Сурхандарьинского региона Республики Узбекистан от 4 июня 2010 года»
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан, Государственного комитета Республики Узбекистан по инвестициям зарегистрировано 21.02.2018 г., рег. номер 2250-1, Дата вступления в силу 21.02.2018
О признании утратившими силу Положения о порядке лицензирования экспорта и импорта специфических товаров на территории Республики Узбекистан, а также изменения к нему
Постановление Министерства внешней торговли Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 15.02.2018 г., рег. номер 422-2, Дата вступления в силу 15.02.2018
О признании утратившими силу постановления «Об утверждении Положения о порядке применения налоговых и таможенных льгот для вновь создаваемых специализированных ремонтно-строительных организаций», а также изменений и дополнений к нему
Постановление Государственного налогового комитета Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан, Государственного комитета Республики Узбекистан по архитектуре и строительству зарегистрировано 01.02.2018 г., рег. номер 2009-2, Дата вступления в силу 02.02.2018
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 01.02.2018 г., рег. номер 717-2, Кучга кириш санаси 02.02.2018
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 01.02.2018 г., рег. номер 2154-2, Дата вступления в силу 02.02.2018
Постановление Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 17.01.2018 г., рег. номер 2606-3, Дата вступления в силу 17.01.2018
Постановление Министерства финансов Республики Узбекистан, Министерство экономики Республики Узбекистан, Министерства внешней торговли Республики Узбекистан, Государственного налогового комитета Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 16.01.2018 г., рег. номер 1932-2, Дата вступления в силу 16.01.2018
О внесении изменений в Перечень технологического оборудования, освобождаемого при ввозе на территорию Республики Узбекистан от импортной таможенной пошлины и налога на добавленную стоимость
Постановление Министерство экономики Республики Узбекистан, Министерства финансов Республики Узбекистан, Министерства внешней торговли Республики Узбекистан, Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан зарегистрировано 11.01.2018 г., рег. номер 2436-8, Дата вступления в силу 11.01.2018