300 million soʻmlik tovarlarning noqonuniy aylanmasiga chek qoʻyildi
Bojxona toʻlovlarini chetlab oʻtishga boʻlgan urinishlarga qarshi bojxona organlari tomonidan tizimli tarzda kurash olib borilmoqda.
300 million soʻmlik tovarlarning noqonuniy aylanmasiga  chek qoʻyildi
Namangan viloyati bojxona boshqarmasi Kontrabandaga qarshi kurashish va bojxona auditi boʻlimi xodimlari Davlat xavfsizlik xizmati chegara qoʻshinlari harbiy xizmatchilari bilan hamkorlikda Yangiqoʻrgʻon tumanida tezkor tadbir oʻtkazishdi.
Oʻtkazilgan tezkor tadbir davomida Yangiqoʻrgʻon tumanida yashovchi fuqaro M.A.ning yashash xonadoni xolislar ishtirokida belgilangan tartibda koʻzdan kechirildi.
Natijada ushbu xonadon hovlisida tegishli hujjatlari boʻlmagan, xorijda ishlab chiqarilgan jami 100 million soʻmlik maishiy texnika vositalari noqonuniy tarzda saqlanayotganligi aniqlandi.
Yana bir holatda, Yangiqoʻrgʻon tumanida yashovchi fuqaro X.B.ning yashash xonadoni xolislar ishtirokida belgilangan tartibda koʻzdan kechirildi.
Tekshiruv davomida, ushbu xonadonning yertoʻlasida tegishli hujjatlari boʻlmagan, xorijda ishlab chiqarilgan jami 200 million soʻmlik kiyim kechaklar borligi aniqlandi.
Hozirda ushbu holatlar yuzasidan bojxona organlari tomonidan surishtiruv harakatlari davom ettirilmoqda.

Предотвращен незаконный оборот товаров на 300 000 000 сумов
Сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Наманганской области во взаимодействии с Пограничными войсками Службы государственной безопасности проведено оперативное мероприятие на территории Янгикурганского района.
В ходе мероприятия в установленном порядке был проведен осмотр дома одного из жителей района, гражданина М.А.
В результате, в доме были обнаружены незаконно хранящиеся, без наличия необходимых документов, иностранного производства различные бытовые товары на 100 миллионов сумов.
В другом выявленном случае, в доме еще одного из жителей того же района при осмотре была обнаружена незаконно хранящаяся одежда иностранного производства на 200 миллионов сумов.
В настоящее время по выявленным фактам нарушения таможенного законодательства ведутся таможенные проверки и следственные действия.