Bojxona organlarining faoliyati toʻgʻrisidagi cheklangan axborotlar
Quyidagilar Oʻzbekiston Respublikasi davlat bojxona xizmati organlari faoliyatiga doir foydalanilishi cheklangan maʼlumotlar roʻyxatiga kiradi:
1. Davlat bojxona xizmati organlari xodimlari shaxsiy maʼlumotlari;
2. Davlat bojxona xizmati organlari shtatlar taqsimoti va uning jamlanganligiga doir maʼlumotlar;
3. Davlat bojxona xizmati organlariga qabul qilish (nomzodlarni oʻrganishga doir) va xizmatni oʻtash toʻgʻrisidagi maʼlumotlar;
4. Davlat bojxona xizmati organlari xodimlarining lavozim yoʻriqnomalari boʻyicha maʼlumotlar;
5. Davlat bojxona xizmati organlari ajratilgan byudjet mablagʻlari miqdori, tarkibi hamda sarflanishi yoʻnalishlariga doir maʼlumotlar;
6. Davlat bojxona xizmati organlari tasarrufidagi moddiy va nomoddiy aktivlar miqdori haqidagi maʼlumotlar;
7. Davlat bojxona xizmati organlari tasarrufidagi obyektlar muhofazasiga doir maʼlumotlar;
8. Davlat bojxona xizmati organlarida xodimlarning xizmat vazifalarini bajarishi va xizmat intizomiga rioya etishiga doir maʼlumotlar;
9. DBQ Hayʼati hamda uning Qoraqalpogʻiston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahri boʻyicha boshqarmalari, “Toshkent-AERO” IBK Kengashlarining konfidensial xarakterdagi maʼlumotlari;
10. Davlat bojxona xizmati organlari rahbar xodimlari huzurida oʻtkazilgan tezkor yigʻilishlarga doir maʼlumotlar;
11. Davlat bojxona xizmati organlari tezkor-qidiruv faoliyatiga doir maʼlumotlar;
12. Bojxona qonunchiligi buzilishi holatlariga aloqador shaxslar toʻgʻrisidagi maʼlumotlar;
13. Bojxona organlariga ishonch telefoni orqali xabar bergan shaxslar toʻgʻrisidagi maʼlumotlar;
14. Davlat byudjetiga undirilgan va undirilishi rejalashtirilgan toʻlovlar miqdori boʻyicha maʼlumotlar (rasmiy eʼlon qilingan maʼlumotlar bundan mustasno);
15. Yuridik va jismoniy shaxslarning shaxsiy va tijorat sirlarini tashkil etuvchi maʼlumotlar;
16. “Xizmatda foydalanish uchun”, “Maxfiy” va “Oʻta maxfiy” grifli hujjatlar va ularning ijrosiga doir maʼlumotlar.
Ushbu roʻyxatga kiritilmagan maʼlumotlardan foydalanishning cheklanishi DBQ va hududiy boshqarmalar rahbariyati ruxsati bilan amalga oshiriladi.

Restricted information on the activities of the Customs authorities
The following is included in the list of restricted information for usage about the activities of the State Customs Service of the Republic of Uzbekistan:
1. Personal data of employees of the State Customs Service;
2. Information on the distribution and consolidation of the State Customs Service;
3. Information on admission to bodies of the State Customs Service (on studying of candidates) and passage of service;
4. Information on job descriptions of employees of the State Customs Service;
5. Information on the amount, structure and expenditure of budget funds allocated by the State Customs Service;
6. Information on the amount of tangible and intangible assets owned by the State Customs Service;
7. Information on the protection of objects under the jurisdiction of the State Customs Service;
8. Information on performance of official duties and observance of service discipline by employees of the State Customs Service;
9. Information of confidential character of the Public Council of the SCC and its departments in the Republic of Karakalpakstan, regions and the city of Tashkent, "Tashkent-AERO" SCC.
10. Information on operational meetings conducted under the leadership of the State Customs Service;
11. Information on the operational search activities of the State Customs Service;
12. Information on persons involved in cases of violation of customs legislation;
13. Information on the persons, who provided information to the customs authority with a hotline;
14. Information on the amount of payments collected and charged to the State budget (except for the official data);
15. Personal and trade secrets of legal and natural persons;
16. Documents marked as “Service use”, “Hidden” and “Top secret” and information on their implementation.
Restrictions of information use not added to this list are subject to the authorization of the SCC and regional directorates.