Bojxona organlarining faoliyati toʻgʻrisidagi cheklangan axborotlar
Quyidagilar Oʻzbekiston Respublikasi davlat bojxona xizmati organlari faoliyatiga doir foydalanilishi cheklangan maʼlumotlar roʻyxatiga kiradi:
1. Davlat bojxona xizmati organlari xodimlari shaxsiy maʼlumotlari;
2. Davlat bojxona xizmati organlari shtatlar taqsimoti va uning jamlanganligiga doir maʼlumotlar;
3. Davlat bojxona xizmati organlariga qabul qilish (nomzodlarni oʻrganishga doir) va xizmatni oʻtash toʻgʻrisidagi maʼlumotlar;
4. Davlat bojxona xizmati organlari xodimlarining lavozim yoʻriqnomalari boʻyicha maʼlumotlar;
5. Davlat bojxona xizmati organlari ajratilgan byudjet mablagʻlari miqdori, tarkibi hamda sarflanishi yoʻnalishlariga doir maʼlumotlar;
6. Davlat bojxona xizmati organlari tasarrufidagi moddiy va nomoddiy aktivlar miqdori haqidagi maʼlumotlar;
7. Davlat bojxona xizmati organlari tasarrufidagi obyektlar muhofazasiga doir maʼlumotlar;
8. Davlat bojxona xizmati organlarida xodimlarning xizmat vazifalarini bajarishi va xizmat intizomiga rioya etishiga doir maʼlumotlar;
9. DBQ Hayʼati hamda uning Qoraqalpogʻiston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahri boʻyicha boshqarmalari, “Toshkent-AERO” IBK Kengashlarining konfidensial xarakterdagi maʼlumotlari;
10. Davlat bojxona xizmati organlari rahbar xodimlari huzurida oʻtkazilgan tezkor yigʻilishlarga doir maʼlumotlar;
11. Davlat bojxona xizmati organlari tezkor-qidiruv faoliyatiga doir maʼlumotlar;
12. Bojxona qonunchiligi buzilishi holatlariga aloqador shaxslar toʻgʻrisidagi maʼlumotlar;
13. Bojxona organlariga ishonch telefoni orqali xabar bergan shaxslar toʻgʻrisidagi maʼlumotlar;
14. Davlat byudjetiga undirilgan va undirilishi rejalashtirilgan toʻlovlar miqdori boʻyicha maʼlumotlar (rasmiy eʼlon qilingan maʼlumotlar bundan mustasno);
15. Yuridik va jismoniy shaxslarning shaxsiy va tijorat sirlarini tashkil etuvchi maʼlumotlar;
16. “Xizmatda foydalanish uchun”, “Maxfiy” va “Oʻta maxfiy” grifli hujjatlar va ularning ijrosiga doir maʼlumotlar.
Ushbu roʻyxatga kiritilmagan maʼlumotlardan foydalanishning cheklanishi DBQ va hududiy boshqarmalar rahbariyati ruxsati bilan amalga oshiriladi.

Перечень информации ограниченного доступа о деятельности таможенных органов Республики Узбекистан:
3. Информация о допуске в Государственную таможенную службу (изучение кандидатов) и о прохождении таможенной службы;
4. Информация о должностях занимаемых сотрудниками таможенных органов и соответствующие этим должностям специальные звания;
5. Информация о размере денежных средств выделенных из бюджета органам Государственной таможенной службы, а также о направлениях расходования этих средств;
6. Информация о размере материальных и нематериальных активов, находящихся в собственности Государственной таможенной службы;
7. Информация о защите объектов, находящихся в распоряжении Государственной таможенной службы;
8. Информация об исполнении служебных обязанностей и соблюдении служебной дисциплины сотрудниками Государственной таможенной службы;
9. Информация конфиденциального характера о Коллегии ГТК, о его управлениях в Республике Каракалпакстан, областях и по городу Ташкенту, а также о СТК «Ташкент-АЭРО»;
10. Информация об оперативных встречах, проводимых под руководством Государственной таможенной службы;
11. Информация об оперативно-розыскной деятельности Государственной таможенной службы;
12. Информация о лицах, нарушивших таможенное законодательство;
13. Информация о лицах, обратившихся по «горячей линии» в таможенные органы;
14. Информация о размере поступивших и планируемых к поступлению платежей в государственный бюджет (за исключением официальных данных);
15. Информация, составляющая коммерческую тайну юридических и физических лиц;
16. Информация о документах помеченных грифами «Для служебного пользования», «Секретно» и «совершенно секретно».
Ограничения в использовании информациями не включенных в этот список производятся с разрешения руководства ГТК и его территориальных подразделений.